2025 m. spalio 8–10 d. Taline, Estijoje organizuojamas tarptautinis programos „Erasmus+“ seminaras „Participation in democratic life in early childhood education“. Seminarą organizuoja Estijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra.
Šio seminaro tikslas – skatinti sąmoningą ir supratingą dalyvavimą demokratiniame gyvenime nuo pat ankstyvojo amžiaus.
Dalyvavimas demokratiniame gyvenime, bendros vertybės ir pilietinis aktyvumas – viena iš horizontaliųjų Europos Komisijos ir programos „Erasmus+“ 2021–2027 m. prioritetinių krypčių. Renginiu siekiama paskatinti šio prioriteto įgyvendinimą ikimokyklinio ugdymo srityje, suteikiant dalyviams tiek teorinių žinių, tiek praktinių idėjų, kaip skatinti demokratines vertybes ugdymo procese. Tikimasi, kad tarptautinė aplinka suteiks ir puikią galimybę užmegzti naujų ryšių bei atrasti potencialių partnerių būsimiems projektams ir bendradarbiavimui.
Šio seminaro tikslas – pritraukti ir įtraukti kuo daugiau „Erasmus+“ dalyvių (tiek pagal 1 pagrindinį veiksmą – mobilumo projektus, tiek pagal 2 pagrindinį veiksmą – bendradarbiavimo projektus) iš ikimokyklinio ugdymo srities.
Seminaras skirtas plačiai ankstyvojo ugdymo specialistų grupei, tad jame kviečiami dalyvauti ikimokyklinių įstaigų:
- vadovai;
- mokytojai ir specialistai, dirbantys su ikimokyklinio vaikais;
- projektų koordinatoriai ir „Erasmus+“ projektų komandos nariai;
- tiek naujokai, tiek patyrę „Erasmus+“ dotacijų gavėjai, taip siekiant užtikrinti patirčių ir požiūrių įvairovę.
Tikėtini rezultatai:
- Gilesnis supratimas apie demokratinius principus ankstyvajame ugdyme
Dalyviai susipažins su demokratinių principų svarba ankstyvajame ugdyme ir jų integravimo galimybėmis ikimokyklinėje aplinkoje. - Praktiniai įrankiai ir metodai demokratijos skatinimui
Seminaro dalyviai bus supažindinti su konkrečiomis strategijomis, metodais ir priemonėmis, kaip įtraukti vaikus ankstyvajame amžiuje į sprendimų priėmimą, bendradarbiavimą ir atsakingą veikimą. - Tinklaveikos galimybės
Seminaro metu dalyviai galės dalintis patirtimi, žiniomis ir idėjomis su kolegomis iš kitų šalių, atrasti potencialius partnerius būsimiems „Erasmus+“ projektams. - Mokymasis iš ekspertų paskaitų ir patirčių pasidalijimo
Kviestinių lektorių paskaitų, praktinių sesijų metu dalyviai išgirs konkrečius pavyzdžius iš šalių, kur demokratiniai principai jau diegiami ir įgyvendinami ikimokykliniame ugdyme. - Praktinis grupinis darbas ir dirbtuvės
Dalyvavimas interaktyviose praktinėse dirbtuvėse dalyviams leis analizuoti, kurti ir išbandyti idėjas, kaip demokratiją integruoti į ikimokyklinį ugdymą. - Vizitai į ikimokyklines įstaigas
Paskutinę seminaro dieną planuojami vizitai į netoliese esančias ikimokyklines įstaigas. Vizito metu dalyviai galės praktiškai susipažinti ir stebėti, kaip realiai demokratiniai principai įgyvendinami ugdymo procese.
Preliminari seminaro darbotvarkė:
- Spalio 8 d. Atvykimas, susipažinimo vakarienė;
- Spalio 9 d. Kviestinių lektorių paskaitos, dirbtuvės, patirties pasidalijimo sesijos, tinklaveikos vakarienė;
- Spalio 10 d. Refleksija, vizitai į ikimokyklines įstaigas, atsisveikinimas.
Seminaro dalyvių skaičius: 40
Renginys vyks anglų kalba.
Renginio organizatoriai skyrė 3 vietas dalyviams iš Lietuvos.
Reikalavimai dalyviams (tikslinės grupės kriterijai):
- Paraiškas dalyvauti seminare kviečiami teikti ikimokyklinių įstaigų vadovai, mokytojai ir specialistai, dirbantys su ankstyvojo amžiaus vaikais, projektų koordinatoriai ir „Erasmus+“ projektų komandos nariai, kurių projektai glaudžiai siejasi su demokratijos principų įgyvendinimu ankstyvajame ugdyme.
- Būsimo renginio dalyvio užsienio kalbos žinių lygis – ne žemesnis nei B1 pagal bendruosius Europos kalbų metmenis (CEFR).
- Dalyvis / organizacijos atstovas nėra dalyvavęs programos „Erasmus+“ Tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje 2024 ir 2025 m. (neįskaitant dalyvavimo Lietuvoje vykusiuose TBV bei nuotoliniuose renginiuose).
Paraiškų pateikimo terminas – 2025 m. balandžio 14 d. 12 val. Lietuvos laiku.
Paraiškos teikiamos elektroniniu būdu projektų administravimo sistemoje: https://sistema.smpf.lt.
Dalyvavimo veikloje tinkamumo kriterijai:
- Paraiška pilnai užpildyta lietuvių kalba ir pateikta iki nurodyto paraiškų pateikimo termino;
- Paraiška pateikta iš asmeninės paraišką teikiančio dalyvio paskyros;
- Pareiškėjas atitinka šiame kvietime nurodytų konkurso sąlygų tikslinės grupės kriterijus;
- Paraiška pasirašyta pareiškėjo ir jo atstovaujamos organizacijos vadovo.
Dalyvavimo renginyje finansavimas:
Finansavimo informacija | ||
Kelionės ir draudimo išlaidos | Skaičiuojamos nuo išvykimo vietos Lietuvoje iki seminaro vietos Estijoje ir atgal 2025 m. spalio 8–10 d. | Dalyvių kelionės ir kelionės draudimo išlaidoms padengti skiriama ne daugiau nei 700 EUR.
95 proc. kelionės bei draudimo išlaidų finansuos Švietimo mainų paramos fondas, 5 proc. – organizacijos arba dalyvio nuosavas indėlis. Finansavimo atveju pirmo mokėjimo metu bus išmokama 20 proc. numatytos sumos. Rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, kuris padengtų skrydžių atšaukimo rizikas. |
Pragyvenimo išlaidos | Organizatoriai pasirūpins dalyvių maitinimu, kultūrine programa ir apgyvendinimu. seminaro dienomis. |
Kaip pateikti paraišką
- Norėdami dalyvauti „Erasmus+“ Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos finansuojamame seminare, užpildykite ir pateikite paraiškos formą https://sistema.smpf.lt/ (prašome pasirinkti projektą TBV). Jei sistema naudositės pirmą kartą, prieš pildant paraišką reikės užsiregistruoti. Vertinamos bus tik paraiškos, pateiktos iš paraišką pildančio dalyvio asmeninės paskyros.
- Atkreipiame dėmesį, kad teikiant paraišką būtina pateikti institucijos vadovo bei paraišką teikiančio dalyvio pasirašytą deklaraciją. Deklaracija bus suformuota automatiškai užpildžius paraiškos formą. Pasirašytą deklaraciją reikia įkelti į projektų administravimo sistemą prieš pabaigiant paraiškos teikimo procesą.
Paraiškų vertinimo ir dalyvių atrankos tvarka
Visų tinkamumo kriterijus atitikusių paraiškų kokybė bus vertinama vadovaujantis toliau nurodytais kokybės kriterijais:
- organizacijos dalyvavimo veikloje tikslo ir motyvacijos pagrįstumas (0–40 balų);
- planuojamų dalyvavimo tikslų, rezultatų bei naudos organizacijai aiškumas bei pagrįstumas (0–40 balų);
- įgyvendintos veiklos rezultatų sklaidos planas (0–20 balų).
Didžiausias galimas paraiškos įvertinimas – 100 balų.
Kad būtų svarstoma galimybė dalyvauti seminare, paraiška turi būti įvertinta bent 60 balų.
Sprendimą dėl dotacijų dalyvauti Tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje, remdamasis Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos paraiškų vertinimo rezultatais, priima Švietimo mainų paramos fondo direktorius.
Atrinktų dalyvių institucijų ar organizacijų vadovus kviesime dotacijos sutartis pasirašyti e. parašu.
Informavimas apie konkursą ir rezultatus
Apie dalyvavimo renginyje atrankos rezultatus informuosime iki 2025 m. balandžio 30 d.
Kilus klausimų, kviečiame kreiptis į projektų vadovę Jurgitą Zenčenko el. paštu jurgita.zencenko@smpf.lt arba tel. +370 667 59 893.