2025 m. gegužės 7–9 d. Veimare, Vokietijoje, organizuojama tarptautinė programos „Erasmus+“ konferencija „European Conference on Living and Teaching European Values Today“. Konferenciją organizuoja Vokietijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra.

Ši konferencija siekia suteikti mokytojams praktinių įrankių demokratijos principų, medijų raštingumo, istorijos suvokimo ir kritinio mąstymo įtraukimui į savo pamokas tam, kad mokiniai būtų įgalinti aktyviai dalyvauti demokratiniuose procesuose.

Konferencija atliepia „Erasmus+“ programos prioritetą „Aktyvus dalyvavimas“ ir pabrėš, kaip tiek formaliojo, tiek neformaliojo ugdymo veiklos gali skatinti Europos vertybių puoselėjimą, leidžiantį mokiniams prasmingai įsitraukti į demokratinius procesus ir suprasti savo, kaip piliečių, vaidmenį Europos Sąjungoje. Taip pat bus analizuojama istorijos mokymo svarba formuojant demokratines vertybes ir švietimo, kaip įrankio kovai su dezinformacija, ir taikios, įtraukios visuomenės kūrimo, potencialas.

Pagrindiniai konferencijos klausimai:

  • Kaip galime įtraukti visus mokinius į politinį švietimą ir stiprinti aktyvų dalyvavimą demokratiniuose procesuose tiek mokykloje, tiek už jos ribų?
  • Kaip mokiniams suteikti galimybių kovoti su dezinformacijos, klaidingos informacijos, visuomenės poliarizacijos, ksenofobijos, rasizmo, antisemitizmo ir fundamentalizmo grėsmėmis?
  • Kokie įrankiai padeda jaunimui geriau suprasti demokratijos pagrindus, istoriją ir pilietinį įsitraukimą?
  • Kaip „Erasmus+“ mokiniams gali suteikti galimybių atsispirti iškreiptiems naratyvams ir veikti vis sudėtingesniame pasaulyje, išlaikant savo vertybes?

Tikėtini rezultatai:

  • Mokslinio požiūrio ir inovatyvių „Erasmus+“ projektų pristatymas, pagilinsiantis dalyvių žinias konferencijos temose.
  • Konferencija pateiks pavyzdžių, kaip mokyklos ir mokytojai gali pasinaudoti „Erasmus+“ projektais, įskaitant ir „eTwinning“ bei Europos mokyklų švietimo platforma. Ypač daug dėmesio bus skiriama mišrioms mobilumo formoms ir „eTwinning“ naudojimui klasėje bei projektams.
  • Besidalindami patirtimi ir konsultuodamiesi su ekspertais, dalyviai diskutuos ir plėtos mokyklų projektų idėjas.
  • Konferencija pasiūlys tinklaveikos galimybes mokykloms ir institucijoms, veikiančioms švietimo sektoriuje, norinčioms rasti partnerių ir inicijuoti naujus „Erasmus+“ projektus.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginio programa (anglų kalba).

Renginio organizatoriai skyrė 2 vietas dalyviams iš Lietuvos.

Reikalavimai dalyviams (tikslinės grupės kriterijai):

  1. Paraiškas dalyvauti konferencijoje kviečiami teikti:
    1. Bendrojo ugdymo institucijų atstovai, norintys įgyvendinti projektus arba turintys patirties konferencijoje nagrinėjamų temų projektų įgyvendinime (KA1, KA2 ir „eTwinning“).
    2. Profesinio ugdymo institucijų atstovai, besidomintys „eTwinning“ projektais.
    3. Pedagogų rengimo institucijų atstovai, turintys patirties konferencijoje nagrinėjamomis temomis
    4. „Erasmus+“ projektų atstovai (KA1, KA2 ir „eTwinning“), įgyvendinantys projektus konferencijos temų srityje ir norintys pasidalinti savo patirtimi.
    5. Mobilumo konsorciumų koordinatoriai.
    6. „Erasmus+“ mokytojų akademijos ir Jean Monnet veiklų atstovai, dirbantys konferencijoje nagrinėjamų temų sferoje.

 Viena institucija gali pateikti tik vieną paraišką šiame kvietime.

  1. Pareiškėjo renginio užsienio kalbos žinių lygis ne žemesnis nei B1 pagal „Europass“ kalbų pasą.
  2. Nė vienas pareiškėjo organizacijos atstovas nėra dalyvavęs programos „Erasmus+“ Tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje 2024 ir 2025 metais (neįskaitant dalyvavimo Lietuvoje vykusiuose TBV bei nuotoliniuose renginiuose).

Paraiškų pateikimo terminas – 2025 m. kovo 5 d. 12 val. Lietuvos laiku.

Paraiškos teikiamos elektroniniu būdu projektų administravimo sistemoje: https://sistema.smpf.lt.

Dalyvavimo veikloje tinkamumo kriterijai:

  • Paraiška pilnai užpildyta lietuvių kalba ir pateikta iki nurodyto paraiškų pateikimo termino;
  • Paraiška pateikta iš asmeninės paraišką teikiančio dalyvio paskyros;
  • Pareiškėjas atitinka šiame kvietime nurodytų konkurso sąlygų tikslinės grupės kriterijus;
  • Paraiška pasirašyta pareiškėjo ir jo atstovaujamos organizacijos vadovo.

Dalyvavimo renginyje finansavimas:

Finansavimo informacija
Kelionės ir draudimo išlaidos Skaičiuojamos nuo išvykimo vietos Lietuvoje iki seminaro vietos Vokietijoje ir atgal 2025 m. gegužės 7–9 d.  Dėl skrydžių tvarkaraščių galima dviejų dienų paklaida. Dalyvių kelionės ir kelionės draudimo išlaidoms padengti skiriama ne daugiau nei 700 EUR.

95 proc. kelionės bei draudimo išlaidų finansuos Švietimo mainų paramos fondas, 5 proc. – organizacijos arba dalyvio nuosavas indėlis.

Finansavimo atveju pirmo mokėjimo metu bus išmokama 40 proc. numatytos sumos.

Rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, kuris padengtų skrydžių atšaukimo rizikas.

Pragyvenimo išlaidos Netaikoma. Organizatoriai pasirūpins dalyvių maitinimu bei apgyvendinimu, kultūrine programa seminaro dienomis. Fondas skiria papildomą, ne didesnę kaip 440 EUR dotaciją dviejų papildomų nakvynių išlaidoms Vokietijoje padengti, kuri gali būti reikalinga dėl ilgesnės kelionės trukmės.

Apgyvendinimo išlaidų maksimalus dydis skaičiuojamas vadovaujantis 2004 m. balandžio 29 d. LRV nutarimu Nr. 526 patvirtintu „Gyvenamojo ploto nuomos išlaidų normų sąrašu“: gyvenamojo ploto nuomos išlaidų 1 dienos norma Vokietijos Federacinei Respublikai (eurais), 220 EUR/parai.

Kaip pateikti paraišką

  1. Norėdami dalyvauti „Erasmus+“ Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos finansuojamame seminare, užpildykite ir pateikite paraiškos formą https://sistema.smpf.lt/ (prašome pasirinkti projektą TBV). Jei sistema naudositės pirmą kartą, prieš pildant paraišką reikės užsiregistruoti. Vertinamos bus tik paraiškos, pateiktos iš paraišką pildančio dalyvio asmeninės paskyros.
  2. Atkreipiame dėmesį, kad teikiant paraišką būtina pateikti institucijos vadovo bei paraišką teikiančio dalyvio pasirašytą deklaraciją. Deklaracija bus suformuota automatiškai užpildžius paraiškos formą. Pasirašytą deklaraciją reikia įkelti į projektų administravimo sistemą prieš pabaigiant paraiškos teikimo procesą.

Paraiškų vertinimo ir dalyvių atrankos tvarka

Visų tinkamumo kriterijus atitikusių paraiškų kokybė bus vertinama vadovaujantis toliau nurodytais kokybės  kriterijais:

  • organizacijos dalyvavimo veikloje tikslo ir motyvacijos pagrįstumas (0–40 balų);
  • planuojamų dalyvavimo tikslų, rezultatų bei naudos organizacijai aiškumas bei pagrįstumas (0–40 balų);
  • įgyvendintos veiklos rezultatų  sklaidos planas (0–20 balų).

Didžiausias galimas paraiškos įvertinimas – 100 balų. Kad būtų svarstoma galimybė dalyvauti seminare, paraiška turi būti įvertinta bent 60 balų.

Iš vienos institucijos seminare gali dalyvauti tik vienas atstovas.

Sprendimą dėl dotacijų dalyvauti Tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje, remdamasis Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos paraiškų vertinimo rezultatais, priima Švietimo mainų paramos fondo direktorius.

Atrinktų dalyvių institucijų ar organizacijų vadovus kviesime dotacijos sutartis pasirašyti e. parašu.

Informavimas apie konkursą ir rezultatus

Apie dalyvavimo renginyje atrankos rezultatus informuosime iki 2025 m. kovo 10 d.

Kilus klausimų, kviečiame kreiptis į projektų vadovę Pauliną Drėgvaitę el. paštu paulina.dregvaite@smpf.lt   arba tel. +370 667 59 889.