Organizacijos „Actio Catholica Patria“ vadovė Inga Rusinaitė-Vaitkuvienė: kai jaunuoliui suteiki saugią erdvę, jis gali skleistis ir suprasti, kiek iš tikrųjų gali
2023 m. spalio 30 d. 11:15
Šį mėnesį gvildename jaunimo dalyvavimo temą. Šiuo straipsniu norime pasidalyti gerąja praktika ir atskleisti, kaip organizacija savo veikla gali skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą. Organizacijos „Actio Catholica Patria“ vadovė Inga Rusinaitė-Vaitkuvienė dalijasi geruoju pavyzdžiu – tarptautiniais mainais „Infusion – an extract of inner skills, qualities, competences“.
Kaip susiję tarptautiniai jaunimo mainai ir žolelių arbata?
Nusikelkime laiku atgal, kai tarptautinių mainų projektas dar neturėjo „kūno“. „Projektas gimė Prancūzijoje. Ten, Marselio mieste, vyko tarptautinio projekto „Kiwipedia – Collaborative process for inclusion“ susitikimas, kurio metu dalyviai tarėsi, kaip įtraukti ir paskatinti mažiau galimybių turinčius jaunuolius ne tik dalyvauti projektuose, bet ir juos rengti. Vieno užsiėmimo metu turėjome susiskirstyti šalimis ir sugalvoti projekto idėją. Komandoje buvome su rumunais – kartu minčių lietaus pagalba žėrėme idėjas,“ – dalijosi organizacijos „Actio Catholica Patria“ vadovė Inga Rusinaitė-Vaitkuvienė. Pasak Ingos, kūrybinės dirbtuvės buvo tokios sėkmingos, kad rumunų organizacija tapo kito projekto partneriais, su kuriais organizacija vis dar palaiko ryšį.
„Prancūzai žolelių arbatą vadina „Infusion“. Kartu su tarptautinių projektų koordinatore Aušrine bejuokaudamos supratome, kad mainai ir susideda iš daug mažyčių dalelyčių – žolelyčių – ir kiekviena žolelė kažką simbolizuoja: jaunimo darbuotojus, jaunuolius, neformalų mokymąsi, šalis partneres… Viską sudėjus į vieną puodą, negali numatyti, koks bus skonis, bet dažniausiai tas skonis – netgi labai geras. Per tą vieną vakarą mes ir „sumetėme“ idėjas ir šešiese parengėme didžiąją dalį projekto,“ – pasakojo Inga.