2025 m. birželio 11–13 d. Taline, Estijoje organizuojamas tarptautinis programos „Erasmus+“ seminaras „Inclusive Career Guidance: Supporting Students with Special Needs“. Seminarą organizuoja Estijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra.
Seminaro temos ir tikslai
„Inclusive Career Guidance: Supporting Students with Special Needs“ – tai antrasis TBV renginys, kuriuo siekiama pabrėžti karjeros orientavimo, kaip vieno iš įtraukties mechanizmų, vaidmenį.
Šiame renginyje bus nagrinėjami įtraukties ir skaitmenizacijos aspektai karjeros planavimo kontekste, daug dėmesio skiriant karjeros kompetencijų ugdymo poreikiams. Bus kalbama apie paramą bendrojo ugdymo mokiniams, padedant jiems atrasti save, planuoti ateitį ir siekti savirealizacijos. Renginio metu taip pat bus skiriama daug dėmesio specialistų, dirbančių su jaunimu, kompetencijų tobulinimui.
Renginys suburs karjeros specialistus iš bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų iš įvairių Europos šalių.
Šiame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama mokinių karjeros kompetencijų ugdymo praktiniam pritaikymui. Renginio metu bus organizuojamos interaktyvios dirbtuvės, kuriose dalyviai galės išbandyti geriausias praktikas ir įrankius, taip pat – ir skaitmeninius, kurie lengvai pritaikomi praktinėje veikloje. Be praktinių užsiėmimų, vyks ir teorinės paskaitos, kurios leis pagilinti šios srities žinias. Jose bus nagrinėjama įtraukiojo ugdymo vertė, įvairovės svarba karjeros planavimo kontekste, aptariami kiti, specifiniai mokinių poreikiai. Tokia praktinių įrankių ir teorinių įžvalgų sintezė bus puiki proga ir galimybė renginio dalyviams patobulinti jų teikiamas karjeros kompetencijų ugdymo paslaugas.
Tikslinė grupė
Šis renginys skirtas karjeros konsultantams – specialistams, kurie padeda bendrojo ugdymo mokiniams atpažinti jų gebėjimus, kompetencijas ir interesus, padeda jiems priimti sprendimus dėl mokymosi ir karjeros planavimo.
Priklausomai nuo nacionalinio konteksto, šį vaidmenį gali atlikti mokyklų karjeros specialistai, mokytojai, pedagogai ar kiti specialistai, teikiantys karjeros konsultavimo paslaugas bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo srityse, taip pat – karjeros specialistai užimtumo tarnybose.
Šis seminaras nėra skirtas pagrindinėms karjeros konsultavimo kompetencijoms, jis orientuojasi į jau turimą dalyvių patirtį ir siekį tobulinti specialistų įgūdžius įtraukties ir skaitmenizacijos srityse bei supažindinti su praktiniais įrankiais bei metodais.
Tikėtini rezultatai
Seminaro pabaigoje dalyviai:
- Supras įtraukiojo ugdymo vertę ir įvairovės svarbą planuojant karjerą;
- Susipažins su bendrojo ugdymo mokyklų mokinių specialiaisiais poreikiais;
- Įgis praktinių žinių apie įrankius, įskaitant ir skaitmeninius, kurie gali užkirsti kelią mokyklos nebaigimui, bei praturtins jų teikiamos pagalbos metodus.
Bendrieji lūkesčiai:
- Praktiniai sprendimai ir gerosios patirties mainai, padedantys Estijos specialistams pasirengti reformai, kuria pratęsiamas privalomas mokymosi amžius;
- Sustiprintos dalyvių kompetencijos, kurios galėtų padėti užkirsti kelią mokyklos nebaigimui;
- Išplėstas ir sustiprintas profesinis tinklas, skatinantis bendradarbiavimą ir karjeros kompetencijų ugdymo plėtrą;
- Mainų platforma, skirta aptarti ir apibendrinti ateities perspektyvas, susijusias su įtrauktimi ir skaitmenizacija karjeros planavimo srityje.
Papildoma informacija
Dalyviai turėtų atvykti į Taliną iki birželio 11 d. vidurdienio, kad galėtų dalyvauti oficialiame seminaro atidaryme 14:00 val. vietos laiku, išvykti iš seminaro – ne anksčiau kaip birželio 13 d. 15:00 vietos laiku.
Organizatoriai suteiks apgyvendinimą dalyviams dviem naktims (birželio 11 d. ir 12 d., išsiregistruojama iš viešbučio birželio 13 d. ryte).
Renginio dalyvių skaičius: 35.
Renginys vyks anglų kalba.
Renginio organizatoriai skyrė 4 vietas dalyviams iš Lietuvos.
Reikalavimai dalyviams (tikslinės grupės kriterijai):
- Paraiškas dalyvauti seminare kviečiami teikti mokyklų karjeros konsultantai, mokytojai, pedagogai ar kiti specialistai, teikiantys karjeros konsultavimo paslaugas bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo sektoriuose, taip pat karjeros specialistai viešosiose užimtumo tarnybose.
- Būsimo renginio dalyvio užsienio kalbos žinių lygis – ne žemesnis nei B1 pagal bendruosius Europos kalbų metmenis (CEFR).
- Dalyvis/organizacijos atstovas nėra dalyvavęs programos „Erasmus+“ Tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje 2025 m. (neįskaitant dalyvavimo Lietuvoje vykusiuose TBV bei nuotoliniuose renginiuose).
Paraiškų pateikimo terminas – 2025 m. balandžio 7 d. 12 val. Lietuvos laiku.
Paraiškos teikiamos elektroniniu būdu projektų administravimo sistemoje: https://sistema.smpf.lt.
Dalyvavimo veikloje tinkamumo kriterijai:
- Paraiška pilnai užpildyta lietuvių kalba ir pateikta iki nurodyto paraiškų pateikimo termino;
- Paraiška pateikta iš asmeninės paraišką teikiančio dalyvio paskyros;
- Pareiškėjas atitinka šiame kvietime nurodytų konkurso sąlygų tikslinės grupės kriterijus;
- Paraiška pasirašyta pareiškėjo ir jo atstovaujamos organizacijos vadovo.
Dalyvavimo renginyje finansavimas:
Finansavimo informacija | ||
Kelionės ir draudimo išlaidos | Skaičiuojamos nuo išvykimo vietos Lietuvoje iki seminaro vietos Estijoje ir atgal 2025 m. birželio 11–13 d. | Dalyvių kelionės ir kelionės draudimo išlaidoms padengti skiriama ne daugiau nei 700 EUR.
95 proc. kelionės bei draudimo išlaidų finansuos Švietimo mainų paramos fondas, 5 proc. – organizacijos arba dalyvio nuosavas indėlis. Finansavimo atveju pirmo mokėjimo metu bus išmokama 20 proc. numatytos sumos. Rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, kuris padengtų skrydžių atšaukimo rizikas. |
Pragyvenimo išlaidos | Organizatoriai pasirūpins dalyvių maitinimu, kultūrine programa ir apgyvendinimu seminaro dienomis. |
Kaip pateikti paraišką
- Norėdami dalyvauti „Erasmus+“ Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos finansuojamame seminare, užpildykite ir pateikite paraiškos formą https://sistema.smpf.lt/ (prašome pasirinkti projektą TBV). Jei sistema naudositės pirmą kartą, prieš pildant paraišką reikės užsiregistruoti. Vertinamos bus tik paraiškos, pateiktos iš paraišką pildančio dalyvio asmeninės paskyros.
- Atkreipiame dėmesį, kad teikiant paraišką būtina pateikti institucijos vadovo bei paraišką teikiančio dalyvio pasirašytą deklaraciją. Deklaracija bus suformuota automatiškai užpildžius paraiškos formą. Pasirašytą deklaraciją reikia įkelti į projektų administravimo sistemą prieš pabaigiant paraiškos teikimo procesą.
Paraiškų vertinimo ir dalyvių atrankos tvarka
Visų tinkamumo kriterijus atitikusių paraiškų kokybė bus vertinama vadovaujantis toliau nurodytais kokybės kriterijais:
- organizacijos dalyvavimo veikloje tikslo ir motyvacijos pagrįstumas (0–40 balų);
- planuojamų dalyvavimo tikslų, rezultatų bei naudos organizacijai aiškumas bei pagrįstumas (0–40 balų);
- įgyvendintos veiklos rezultatų sklaidos planas (0–20 balų).
Didžiausias galimas paraiškos įvertinimas – 100 balų.
Kad būtų svarstoma galimybė dalyvauti seminare, paraiška turi būti įvertinta bent 60 balų.
Sprendimą dėl dotacijų dalyvauti Tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje, remdamasis Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos paraiškų vertinimo rezultatais, priima Švietimo mainų paramos fondo direktorius.
Atrinktų dalyvių institucijų ar organizacijų vadovus kviesime dotacijos sutartis pasirašyti e. parašu.
Informavimas apie konkursą ir rezultatus
Apie dalyvavimo renginyje atrankos rezultatus informuosime iki 2025 m. balandžio 11 d.
Kilus klausimų, kviečiame kreiptis į projektų vadovę Jurgitą Zenčenko el. paštu jurgita.zencenko@smpf.lt arba tel. +370 667 59 893.