Šią savaitę pradeda veikti nauja programa „Demokratinės kultūros mokykla“, kurią inicijuoja Švietimo mainų paramos fondas, siekidamas daugiau demokratinės kultūros suaugusiųjų švietimo veiklose. Šios programos tikslas – suteikti žinių, kurti savo įrankius, juos išbandyti praktikoje ir diegti į kasdienį darbą. Programos metu grupes lydės patyrę mentoriai. Programa remiasi Europos Tarybos Demokratinės kultūros kompetencijų modeliu.

Tyrinėdami demokratinės pilietybės teorinius pagrindus ir dalyvaudami praktiniuose užsiėmimuose, dalyviai įgis kompetencijų, reikalingų skatinti prasmingas diskusijas apie demokratiją ir žmogaus teises. Ši programa siekia aprūpinti švietėjus įrankiais, kurių jiems reikia, kad ugdytų aktyvių ir informuotų piliečių kartą. Programos pabaigoje dalyviai gebės kurti įtraukias mokymosi aplinkas, skatinančias kritinį mąstymą, empatiją ir pilietinį aktyvumą.

Kiekvienoje grupėje bus iki 15 dalyvių, kuriuos lydės patyrę neformaliojo ugdymo ekspertai: Panevėžyje – Paulius Godvadas, Visagine – Artūras Malinauskas ir Utenoje – Girvydas Duoblys.

Kaip dalyvauti?

Jei dirbate suaugusiųjų švietimo organizacijoje, kviečiame tobulėti demokratiškoje ir pagarbą žmogaus orumui ugdančioje programoje. Čia kursite užsiėmimų modelius ir juos išbandysite praktikoje, sužinosite esminius dalykus apie demokratinę kultūrą ugdymo procese ir lygiavertį žmonių įtraukimą. Dalyvauti gali ne tik formaliojo ugdymo įstaigų (pvz., profesinių mokyklų), bet ir bibliotekų, nevyriausybinių organizacijų, kitų viešųjų įstaigų atstovai.

Kaip vyks mokymai?

Mokymo programą sudaro 3 etapai, kurių metu vyks gyvos ir nuotolinės grupinės mokymosi sesijos.

  • I ETAPAS. Kompetencijų stiprinimas: per teorinius ir praktinius užsiėmimus ugdomos individualios demokratinės kultūros kompetencijos.
  • II ETAPAS. Praktika. Šio etapo metu dalyviai, dirbdami mažesnėse grupelėse, parengs ir tarpusavyje ištestuos konkrečius demokratinę kultūrą puoselėjančius praktinius užsiėmimus (angl. workshops). Šie praktiniai užsiėmimai vėliau galės būti perkelti ir panaudoti suaugusiųjų švietimo veiklose, kurias reguliariai vykdo programos dalyviai.
  • III ETAPAS. Pasirengimas iniciatyvoms ir jų įgyvendinimas. Šio etapo metu dalyviams bus pristatyta projektinio darbo metodika bei sukurtas procesas, kurio metu dalyviai išplėtos bei suplanuos ir įgyvendins demokratinės kultūros puoselėjimo savo bendruomenėse iniciatyvas.

Kiekvieną mėnesį planuojami 2–3 gyvi ar nuotoliniai susitikimai po 4–8 val. Konkretus grafikas bus paskelbtas ir derinamas su atrinktomis dalyvių grupėmis pirmojo susitikimo su ekspertais metu.

Planuojami ir 3 pažintiniai vizitai, kuriais bus siekiama dalyvius praktiškai supažindinti su demokratinėmis institucijomis vietos, nacionaliniu arba ES lygmeniu, jų veikimo principais, piliečių įsitraukimo ir dalyvavimo formomis.

Kvietimą dalyvauti programoje ir visus tam reikalingus dokumentus rasite čia: https://olf.lt/demoskul/

Sužinokite daugiau informaciniuose renginiuose

Kviečiame Utenos rajono, Panevėžio miesto ir Visagino savivaldybėse suaugusiųjų švietimo veiklas įgyvendinančių organizacijų (asociacijos, viešosios įstaigos ir kt.) atstovus bei savivaldybių darbuotojus į DEMOKRATINĖS KULTŪROS programos pristatymą.

Jo metu:

  • sužinosite plačiau apie demokratinę kultūrą švietime, „Demokratinės kultūros mokyklos“ programą ir kaip joje dalyvauti;
  • būsite pakviesti dialogui: kokie iššūkiai jūsų regione kyla bendruomenėms, demokratijai ir žmonėms bei padedami mentorių ieškosite sprendimo būdų.

PANEVĖŽYJE

2024 m. spalio 29 d. 10.00–14.00 val. Panevėžio švietimo centre (Topolių al. 12, Panevėžys)

Registracija atvira iki spalio 27 dienos.

VISAGINE

2024 m. lapkričio 6 d. 13–17 val. Visagino švietimo pagalbos tarnyboje (Draugystės g. 12, Visaginas)

Registracija atvira iki lapkričio 2 d.

UTENOJE

Lapkričio 7 d. 13–17 val. Utenos švietimo centras (Ladygos 18C, Utena)

Registracija atvira iki lapkričio 2 d.

REGISTRACIJA visiems miestams.