Į didžiausią bėgikų komandą jau 6 kartą susibūrė ir drauge 5 kilometrų trasą Rimi Vilniaus maratone įveikė programos „Erasmus+“ dalyviai. Bėgime dalyvavo beveik 600 ryškiais mėlynais marškinėliais su šūkiu „Erasmus+“ praturtina gyvenimus, išlaisvina mintis“ pasipuošusių dalyvių. Tai – programoje „Erasmus+“ dalyvaujančių institucijų atstovai, dėstytojai, mokytojai, administracijos darbuotojai, bendrojo ir profesinio mokymo mokyklų mokiniai ir universitetų bei kolegijų studentai.
Šiemet bėgimas ypatingas ir tuo, kad tarptautinė švietimo programa „Erasmus+“ švenčia 35-erių metų gimtadienį, o prasidėjęs karas Ukrainoje dar labiau primena apie tai, kad demokratijos ir laisvės pagrindas – vienybė ir empatija vienas kitam, nepaisant skirtumų.
„Karo Ukrainoje kontekste kaip niekad svarbu išlaikyti vienybę, puoselėti draugiškus bendradarbiavimo ryšius ir pasijausti vienos didelės „Erasmus+“ šeimos dalimi. Šis lauke vykęs renginys leido ne tik pabūti kartu, sustiprinti bendrumo jausmą, puikiai praleisti laiką, pasportuoti, bet ir prisiminti, kad drauge siekiame bendro tikslo – praturtinti gyvenimus, išlaisvinti mintis ir kurti daugiau mokymosi galimybių“, – sakė Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.
Bendrystės jausmą dar labiau sustiprino į bėgimą atvykę kolegos iš nacionalinių „Erasmus+“ agentūrų Latvijoje, Estijoje ir Kroatijoje.