2018-05-21

Viešnagė Turkijos mieste Mersin

Viešnagė Turkijos mieste Mersin pagrindinė nuotrauka

Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos mokytojos Rasa Stravinskienė, Rasa Bertulienė ir Rita Vinskūnaitė bei gimnazistai Dovydas Levinskas ir Vytautė Sabeckytė 2018 m. balandžio 16-20 dienomis viešėjo Turkijos mieste Mersin. Gimnazijos komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ tarpmokyklinės strateginės partnerystės “Effective Methods for Strengthening the Learning Process in Teaching Science“ („Efektyvūs metodai mokymosi procesui stiprinti dėstant gamtamokslinius dalykus“) trečiajame susitikime. Lietuvos atstovai gilino žinias kartu su projekto partneriais iš Latvijos, Portugalijos, Italijos ir Turkijos.

Tarptautinės programos dalyviai viešėjo Akdeniz Mersin Deniz Ticaret Odasi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mokykloje. Jos direktorius Huseyin IIhan Nacaroglu maloniai priėmė svečius iš užsienio, pristatė savo kolektyvą ir vedė ekskursiją po mokyklą. Čia mokytojai susipažino su EBA ir FATIH projektais, kuriuos įgyvendina Turkijos švietimo ministerija. Susitikimo nariai lankėsi Tarsu mieste. Buvo aplankyta Technikos mokykla, pasivaikščiota po jos erdvias patalpas, šiltnamius, baldų gamybos cechą, laboratorijas. Taip pat svečiai užsuko ir į kitą ugdymo įstaigą – TAC  (Tarsus American College), kur mokytojai ir mokiniai klausėsi geriausių studentų pranešimų, apžiūrėjo šiuolaikiškai įrengtą biblioteką, kurioje registruota 16000 įvairių knygų ir 6000 elektroninių leidinių. Mokslo ir meno centre Bilsem mokytojų ir mokinių komandos gamino robotus, dalyvavo viktorinoje, žaidė orientacinius žaidimus. Gamtos mokslų mugėje svečiai stebėjo daug trumpalaikių ir ilgalaikių projektų, kuriuos vykdė jūreivystės mokyklos auklėtiniai. Kiekvienos šalies atstovų grupė buvo  paruošusi  namų darbus – biologijos, chemijos, fizikos projektus. Lietuvos komanda pristatė bandymus, kurie atskleidė visas šviesos savybes: tiesiaeigį šviesos sklidimą, lūžimą, atspindį, interferenciją, difrakciją ir poliarizaciją. Mersino technikos parke Technopark programos dalyviai klausėsi pranešimų apie naujausius šios įstaigos darbuotojų pasiekimus ir jų partnerių kuriamas technologijas.

Projekto komandų nariai ne tik dalyvavo įvairiose veiklose, bet ir pramogavo. Buvo aplankytos įžymiausios miesto vietos: prieplauka „Marina“, Jūreivystės muziejus, Šv. Pauliaus bažnyčia, viena iš dešimties Turkijoje esančių didžiausių mečečių, Tarsu senamiestis, Archeologijos muziejus, Kleopatros vartai, Dangaus ir Pragaro laiptai.  Be to, dalyviai paragavo kebabo -  tradicinio turkų patiekalo. Didelį įspūdį visiems paliko maudynės įlankoje.

Atžalyniečiai aktyviai bendravo su kitų šalių mokytojais, bendraamžiais, tobulino vieną iš populiariausių mokymo(si) metodų, tai yra projekto planavimą, priemonių pasirinkimo galimybes, darbo atlikimą bei pristatymą. Komandos nariai išmoko džiaugtis gautu rezultatu, stiprino anglų kalbos įgūdžius, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Jie pažino kitos tautos kultūros išskirtinumą ir begalinį norą tobulėti.

Susitikimas buvo naudingas, nes mokytojai ir mokiniai stebėjo kitus, mokėsi, taip pat pasisėmė idėjų organizuoti naujas veiklas. Įgytos žinios bus pritaikytos fizikos ir matematikos pamokose, įvairių dalykų projektų mugėje, kuri vyks birželio mėnesį Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje.

 

Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos fizikos mokytoja Rasa Bertulienė