2017-09-21

Svarbiausia – nebijoti

Svarbiausia – nebijoti pagrindinė nuotrauka

Socialinių inovacijų fondas vykdo „Erasmus+“ projektą „Pasiūlymai ir strategijos moterų verslumui skatinti“ (ProWomen). Projekto idėja kilo iš poreikio suderinti darbą ir šeimos gyvenimą dabartinės ekonomikos laikmečiu. Ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių, moterys atsisako darbo, karjeros ir augina vaikus, nes sunkiai sekasi suderinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Projektas ,,Pasiūlymai ir strategijos moterų verslumui skatinti“ yra skirtas moterims auginančioms mažamečius vaikus, kurios siekia profesinės karjeros ir domisi galimybe sukurti savo verslą namuose, tačiau susiduria su šeimos ir darbo suderinamumo ir darbo paieškos problemomis.

Projekto tikslas yra suteikti vertingą pagalbą mažiau galimybių turinčioms ir vaikus auginančioms moterims organizuojant tikslinius mokymus, kurių metu tobulinami gebėjimai (socialiniai, pilietiniai, tarpkultūriniai, kalbiniai bei profesiniai) skatina moterų verslumą ir padeda joms įsitvirtinti darbo rinkoje.

Projektas vykdomas Italijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Kipre, Madedonijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje ir Lietuvoje. Projekto koordinatorius - nevyriausybinė organizacija „Giovani per I‘Europa“ (Italija).

2016 m. spalio – lapkričio mėn. Socialinių inovacijų fondas pakvietė nedirbančias moteris į 30 val. mokymus, kurių metu 15 dalyvių sužinojo smulkiojo verslo pagrindus, analizavo darbo rinkos poreikius, iškėlė sau tikslus ir uždavinius, sužinojo kaip reikėtų pradėti smulkųjį verslą.

Visos dalyvės mokymus tęsė e-platformoje https://ka2prowomen.jimdo.com/e-learning-lt/, kurioje galėjo susipažinti su projekto metu sukurtais Kompiuterinio raštingumo, Eko-maitinimo, Skrebinimo, Dekupažo, Vėlimo, Žaliojo tinklinio marketingo, Internetinio marketingo, Anglų kalbos pagrindų, Elektroninės komercijos moduliais.

Platforma yra atvira visiems interneto svetainių vartotojams, visi moduliai pateikti 7 kalbomis ir kiekvienas(-a), besidomintis(-i) smulkaus verslo sukūrimu, gali susipažinti su pateikta mokymo medžiaga bei, atlikus testą, gali įsivertinti savo žinias.

Projekto metu moterys susipažino su sėkmingo verslo kūrimo gerosiomis praktikomis, vyko susitikimai su moterimis, sėkmingai pradėjusiomis savo verslą. Verslininkės skatino moteris nebijoti bandyti, nebijoti keisti savo gyvenimą nebijoti išeiti iš komforto zonos, išmokti priimti naujoves. Susitikimų metu nedirbančios moterys įsivertino savo asmeninius gebėjimus, svarstė, ar galėtų savarankiškai dirbti.

Keturios aktyviausios dalyvės vyko mokytis smulkaus verslo pagrindų į Graikiją (Atėnus). Mokymuose dalyvavo daugiau kaip 20 dalyvių iš įvairių projekto partnerių šalių, kiekviena moteris pristatė savo galimo verslo idėjas, kūrė verslo planą bei susipažino su Europos šalių gerosiomis patirtimis. Daugumoje Europos šalių darbo ir šeimos derinimo klausimai išlieka panašūs, todėl moterims dažnai sunku priimti sprendimą savarankiškai kurti verslą. pasiryžus priimanti tokį sprendimą svarbų vaidmenį atlieka ir šeimos palaikymas, dažnai rezultatai pastebimi ne iš karto, o tik praėjus tam tikram laikui. Moterys turi būti pasiryžusios atkakliai ir sunkiai dirbti, kartais žymiai ilgiau nei dirbtų samdomą darbuotoją.

Pasak projekto dalyvės Aušros Variakojienės, inovatyvūs moterų verslumo skatinimo mokymai buvo labai naudingi, moteris įgijo naujos vertingos patirties ir drąsos. Mokymų metu Lietuvoje ir Graikijoje dalyvės ne tik atrado efektyvių, moterims patrauklių verslumo skatinimo metodų ir būdų, pagilino savo anglų kalbos žinias ir bendravimo įgūdžius, bet ir pasidalinome idėjomis, susirado partnerių galimiems naujo verslo bendradarbiavimo ryšiams. Kiekviena dalyvė turėjo galimybę kurti savo verslo planą bei bandyti įsivaizduoti save kaip siekiančią savų tikslų verslininkę. Dalyvė Aušra džiaugiuosi galėjusi pajusti bendruomenės dvasią pasidalindama savo patirtimi bei žiniomis su kitais dalyviais. Pasak dalyvės, supratimas, kad esi reikalingas, įkvepia tolimesniems siekiams, o darbo ir šeimos ir derinimas gali būti sėkmingai sprendžiamas ir lengvai įveikiamas.