2019-05-07

Stažuotė Vengrijoje suteikė naujų galimybių dalyviams

Stažuotė Vengrijoje suteikė naujų galimybių dalyviams pagrindinė nuotrauka

Gyvenimas suteikia įvairių galimybių, kuriomis pasinaudoti išdrįsta ne kiekvienas. Norą įgauti tarptautinės darbo patirties pareiškė net 14 kūrybingų Kauno taikomosios dailės mokyklos mokinių. 7 interjero apipavidalinimo specialybės mokinės ir 7 dailiųjų keramikos dirbinių gamintojo specialybės mokiniai 2019 m. kovo 3 d. išvyko į Vengriją, kur atliko 4 savaičių praktiką pagal „Erasmus+“ projektą „Tradiciniai amatai modernioje Europoje“.

Projekto dalyviai apsistojo Vengrijos sostinėje Budapešte, viename didžiausių ir gražiausių Europos miestų. Praktikantai greitai įsiliejo į praktikos vietas įmonėse bei gavo pirmąsias užduotis. Alytaus filialo skyriaus keramikos specialybės mokiniai: Artūras, Valentinas, Sandra ir Vaida – darbavosi įmonėje „Made for you“, kur iš balto molio lipdė puodelius, lėkštutes ir piešė ant jų įvairiausius trafaretus bei dirbo su įvairiausiomis glazūromis. Armina, Matas ir Simonas darbus pradėjo pas renovuotoją ir architektūros keramiką Zakar Istvan, kuris šiuo metu prisideda prie Budapešto taikomosios dailės muziejaus renovacijos. Mokiniai gamino architektūros detales iš gipso formos bei prisidėjo prie plytelių gamybos.

Interjero apipavidalinimo specialybės mokinės atliko praktiką garsiose Budapešto architektūros bei dizaino įmonėse, kur tobulino profesinius įgūdžius. Justina praktiką atliko interjero ir architektūros įmonėje „Art Front Hungary Kft“, kurioje projektavo ofiso bei vandens parko persirengimo erdvės 3D modelį. Viktorija stažuotę atliko „Közti Architects & Engineers“ – ilgiausiai Vengrijoje dirbančioje architektų įmonėje. Merginos laukė nauji iššūkiai – išmokti dirbti nauja programa „ArchiCAD 22“ ir suprojektuoti naujo buto erdvę. Irina dirbo „Szenes Design Studio – Architect company“. Pirmosiomis dienomis pradėjusi kurti ir projektuoti teisės salę,  Irina vėliau kūrė individualaus namo projektą. Rugilė praktiką atliko įmonėje „Oleant Lighting“. Jos įkūrėjas ir vadovas Peter Danczkay parodė, kaip kuriami išskirtiniai rankų darbo šviestuvai. Kristina, Živilė ir Samanta dirbo įmonėje „Spririt Home Studio“, kurioje sužinojo apie įmonės atstovaujamus prekės ženklus, mokėsi parinkti interjero elementus, dalyvavo seminare apie interjero tendencijas ir susipažino su įmonės atliekamais individualiais projektais.

Keramikų grupė ypač džiaugėsi išvyka į Kecskemet, kur aplankė keleto puodžių dirbtuves ir turėjo galimybę susipažinti su Vengrijos keramikų darbo ypatumais. Stažuotės dalyvis Simonas dalijasi savo įspūdžiais: „Su keramikais dalyvavome malkinės krosnies degime. Tai vyko tarptautiniame keramikos centre – Kecskemet miestelyje, kur galima atvažiuoti, gyventi ir transformuoti molį į meną ar pan. Krosnį degėme tik dešimt valandų, nes ši krosnis su dviem pakuromis įkaista iki 1300C pakankamai greitai. Būtent tiek laipsnių pagal Celsijų reikia, kad gražiai išsilydytų klasikinės Japoniškos glazūros, kad lydytųsi pelenai“.   Po šios išvykos Simonas džiaugiasi išmokęs naujų profesinių subtilybių ir teigia, kad niekada nesiruošia nustoti mokytis. Kita projekto dalyvė Živilė pritaria Simonui ir teigia: „Stažuotės metu ne tik sustiprinome turimas profesines kompetencijas, bet ir įgijome naujų. Susipažinome su naujais žmonėmis bei kita darbo kultūra, o tai padėjo praplėsti mūsų pasaulėžiūrą. Manau, jog tokio pobūdžio patirtis suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, padeda pažinti kitas kultūras ir padeda augti kaip asmenybei. Į siūlomas stažuotes verta keliauti dar ir todėl, jog daugelis darbdavių vertina žmogaus iniciatyvumą, veržlumą bei siekį tobulėti, o tai, be abejonės, padės ateityje siekiant profesinių aukštumų“.

Projekto koordinatorė Ieva Vasiliauskienė