2018-12-05

Skirtingos šalys – tos pačios žmogaus teisės ir pareigos?

Skirtingos šalys – tos pačios žmogaus teisės ir pareigos? pagrindinė nuotrauka

Lapkričio 5–14 dienomis vyko „Erasmus+“ jaunimo mainai, kuriuose dalyvavo 4 skirtingų šalių atstovai: rumunai, italai, ispanai ir lietuviai. Visus juos sujungė bendra tema – žmogaus teisės ir pareigos.

Jaunimo mainų metu buvo aiškinamasi, kokia situacija, kalbant apie žmogaus teises ir pareigas, skirtingose šalyse. Pavyzdžiui, dalyviai turėjo progą sužinoti, jog Ispanijoje nuomonės reiškimas yra ribojamas ir gali būti baudžiama vien už tai, jog žmogus socialiniuose tinkluose paspaudė „like“ ant netinkamo komentaro ar nuotraukos. Arba tai, jog Rumunijoje yra žymios švietimo sistemos spragos – toliau nuo miesto gyvenantis mokinukai neturi galimybių nuvykti iki mokyklų, todėl didėja net vidurinio išsilavinimo neturinčių vaikų skaičius.

Taip pat mainų metu taikyti įvairūs metodai, skirti paskatinti darbą grupėse, diskusiją: pavyzdžiui, dalyviai kūrė savo pačių šalį ir turėjo nustatyti jos gyventojams teises bei pareigas.

Didžioji dalis veiklų vyko Vilkaviškio rajone. Buvo apsilankyta Gražiškių gimnazijos Bartininkų skyriuje, kur žmogaus teisių ir pareigų tema gvildenta su moksleiviais; senųjų amatų centre „Virbalio vartai“, kur dalyviai pažindinosi su lietuvių kultūra – kartu kepė duoną, liejo žvakes, audė, pynė ir vaišinosi naminiu kugeliu.

Taip pat buvo vykta į Kauną – ten dalyviai apie teises ir pareigas diskutavo su VDU teisės fakulteto studentais; dalyvavo orientaciniame žaidime, kurio metu pažindinosi su gražiausiomis laikinosios sostinės vietomis.
 

 

VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ atstovai