2018-12-06

Šiuolaikinio jaunuolio iššūkis – mąstyti kritiškai

Šiuolaikinio jaunuolio iššūkis – mąstyti kritiškai pagrindinė nuotrauka

Europos Komisija viena iš švietimo ir mokymo prioritetinių krypčių iki 2020 m. paskelbė kritinio mąstymo ugdymą. Šis įgūdis šiuolaikinėje visuomenėje yra vienas iš svarbiausių – jauniems žmonėms labiau negu bet kada reikia gebėti išgryninti informaciją, ją filtruoti, priimti apgalvotus sprendimus ir reikšti savo nuomonę.

Tam, kad lavintų kritinio mąstymo įgūdžius ir atkreiptų visuomenės dėmesį į to svarbą lapkričio 11–17 dienomis 28 jauni žmonės iš Lietuvos, Lenkijos, Bulgarijos ir Slovakijos susirinko į „Erasmus+“ programos finansuojamą jaunimo mainų projektą „C-thinking“ Kaune.

Savaitė buvo kupina gerų emocijų ir įvairių veiklų. Dalyviai dirbo grupėse, vykdė atvejo analizes, mokėsi reikšti savo nuomonę, diskutavo, braižė „minčių žemėlapį“, vykdė kūrybines dirbtuves, medžiojo „lobius“.

Iš viso to – kaip vieną naudingiausių veiklų projekto dalyviai išskyrė debatus. Buvo prieita prie išvados, jog nesvarbu, kokia tema vyksta debatai – kiekvienu atveju galima vienodai įtikinamai pagrįsti tiek vienos, tiek kitos pusės sprendimus. Svarbiausia, kokie argumentai pasirenkami ir kaip gebama ieškoti informacijos bei pasinaudoti šaltiniais.

Manome, jog po šio projekto dalyviai mokės pritaikyti metodus, kurie padės kritiškai mąstyti ne tik asmeniniame gyvenime, tačiau ir studijuojant ar darbo rinkoje. Įgytos žinios ir patirtis pagerins dalyvių mokymosi rezultatus, suteiks geresnes karjeros perspektyvas bei prisidės prie visuomenės ugdymo.

 

Asociacija „Neribota ateitis“