2018-09-07

Savanorystė Lietuvoje prancūzui tapo tramplynu svajonės link

Savanorystė Lietuvoje prancūzui tapo tramplynu svajonės link pagrindinė nuotrauka

Kinu ir video kūrimu nuo ankstyvos paauglystės besidomėjęs T. Giannoni Prancūzijoje kartu su kitais jaunuoliais kūrė trumpametražius filmukus. Jis jautė, jog tai, ką veikia – artima širdžiai – tačiau tikras, ar nori su tuo sieti ateitį, nebuvo. Todėl nusprendė pasidomėti panašaus pobūdžio savanorystės užsienyje galimybėmis.

Plačiau paanalizavęs Europos savanorių tarnybos (EST) siūlomus projektus, Thomas užpildė paraiškas vykti į savanorišką tarnybą Lietuvoje ir Portugalijoje. Sulaukęs pasiūlymų iš abiejų šalių vaikinas pasirinko Lietuvą ir pagal VšĮ ,,A.C.Patria“ koordinuojamą Europos savanorių tarnybos programos projektą ,,YouthSocioculturalActivator“ atkeliavo į Kauną.

,,Portugalija – Prancūzijai artima šalis. O aš norėjau aplankyti dar nepažintą kraštą, pamatyti tenykštę kultūrą. Lietuva tam puikiai tiko, kadangi iki tol mano žinios apie šią šalį apsiribojo mokėjimu ją aptikti žemėlapyje“, – pasakoja prancūzas.

Atvykęs į Kauną Thomas pradėjo savanoriauti atvirame jaunimo centre ,,Vartai“ – padėjo centro darbuotojoms organizuoti veiklas, su jaunuoliais kūrė filmus. Netrukus jo veiklos laukas išsiplėtė ir vaikinas pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su visais ,,A.C. Patria“ centrais – Thomas kūrė organizacijos veiklą pristatančius filmukus, kalbino kitus savanorius apie jų patirtis Lietuvoje. Savanoris taip pat atnaujino organizacijos internetinį puslapį, padėjo ruošiantis įvairiems renginiams.

Apie savanorystės patirtį T. Giannoni sako: ,,Ne tik darbas organizacijoje, bet ir pati kelionė bei pažintys su naujais žmonėmis mane praturtino ir leido suvokti, kur toliau turėčiau eiti. Užnugaryje beveik metams palikau viską – šeimą, draugus, projektus, vykdytus Prancūzijoje. Manau, kad toks atsiskyrimas padeda įsiklausyti į save ir ir nuspręsti, ko nori iš gyvenimo“.

Šiuo metu Thomas ruošiasi metų trukmės savanorystei Gruzijoje. Grįžęs iš jos Thomas tikisi pradėti intensyvius kino kursus Pancūzijoje ir toliau siekti savo svajonės. Vaikinas tiki – tarptautinė savanorystė gali suteikti naujų galimybių ir padėti pažinti tikrąjį save. Tad abejojantiems, ar verta pamėginti, jis atsako – tikrai verta.

 

 

Parengė VŠĮ „Actio Catholica Patria“