2018-07-04

Projektas, subūręs keturių valstybių jaunimą Marijampolėje – „EmploYOU“

Projektas, subūręs keturių valstybių jaunimą Marijampolėje – „EmploYOU“ pagrindinė nuotrauka

Pasiruošimas darbo rinkai, nerimą keliančios darbo paieškos, sudėtinga integracija – tai tik kelios problemos, su kuriomis susiduria daugelis jaunų europiečių. Globalėjančiame pasaulyje gyvenantys bei su migracija susiduriantys jaunuoliai atranda daugiau galimybių keliauti, dirbti svečioje šalyje, tačiau sutinka ir nemenkų iššūkių. 

Tarptautinių jaunimo mainų projekto „EmploYOU“ metu jaunuoliai iš Lietuvos, Bulgarijos, Rumunijos ir Turkijos susitiko Marijampolėje tam, kad prisidėtų prie jaunimo nedarbo problemos sprendimo bei ugdytų tarpkultūrinį dialogą. Suprasdami, jog jaunimo nedarbo problema Europoje vis dar egzistuoja (2016 metų vasarį ES nedirbo 4,381 mln. –  t.y. 19,4 proc. jaunesnių nei 25 metų asmenų), projekto dalyviai dalijosi patirtimi apie tai, kokia jaunimo nedarbo situacija egzistuoja kiekvienoje valstybėje bei kokių sprendimo būdų imasi šalys.

Projekto dalyviai turėjo galimybę išmokti teisingai parengti CV, motyvacinį laišką, o Marijampolės įmonių atstovai pateikė patarimų, kaip jaunam žmogui teisingai kreiptis dėl darbo, pasiruošti darbo pokalbiui bei atskleidė, į ką dėmesį dažniausiai atkreipia darbdaviai.

Neformaliais metodais paremtų veiklų, įvairių žaidimų, simuliacijų ir komandinių užduočių metu jaunuoliai mokėsi bei diskutavo aktualiausiais klausimais, ieškojo atsakymų į juos.

Savi Cvetkova iš Bulgarijos džiaugėsi: „Čia susipažinau su daugybe žmonių, kuriems rūpi ta pati problema – jaunimo nedarbas. Gera žinoti, kad visur yra jaunų žmonių, kurie nori kažką keisti, kad tik būtų geriau gyventi. Man labai patinka, kad daugelyje užsiėmimų galime garsiai išreikšti savo nuomonę, diskutuoti. Manau, kad tai yra puikus būdas išmokti kažką daugiau arba tiesiog įtvirtinti savo turimas žinias.“

„EmploYOU“ projekto partneriai, įgyvendindami veiklas, siekė atkreipti dėmesį ne tik į darbo rinką, tačiau ir į tarpkultūrinio dialogo stoką Europoje. Veiklose dalyvavo keturi migrantai, kurie padėjo identifikuoti, mėginant įsilieti į vietinę darbo rinką skirtingose partnerėse šalyse, kylančius iššūkius bei atrasti galimus jų sprendimo būdus.

Projekto metu itin svarbus buvo ir tarpkultūrinis ugdymas, tolerancijos, pažinimo didinimas. Projekto dalyviai kiekvieną dieną bendravo su kitos tautybės, religijos žmonėmis, ugdė anglų kalbos įgūdžius, dalyvaudavo kultūriniuose vakaruose. Pastarųjų metu šalys pristatydavo savo istoriją, kultūrą, papročius, maistą bei šokius.

„Dalyvavimas šiuose mainuose man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi bei žinių, kurias, esu tikra, galėsiu panaudoti ateityje, –  pasakojo „Erasmus+“ jaunimo mainų „EmploYou“ dalyvė Raminta Milašiūtė. – Bendravimas su kitataučiais apskritai yra labai gera patirtis, nes tarpusavyje gali aptarti daugybę temų, kurios nebūtinai yra susijusios su programa. Taip pat dalyvaujant mainuose atsiveria puiki galimybė pagerinti ir įtvirtinti savo anglų žinias gyvame bendravime.“

Aktuali tematika ir įvairi kultūrinė aplinka padėjo projekto dalyviams geriau suprasti esamą situaciją Europoje, paskatino palankiau vertinti kitų tautybių žmones. Visi kartu jaunuoliai sutarė, jog visuomenei itin trūksta tolerancijos, supratimo ir savitarpio pagalbos, o į darbo rinką įsilieti būtų kur kas lengviau, jei būtų tobulinama švietimo sistema – jau mokykloje būtų labiau skatinamos tarptautinės veiklos, savanorystė, sudaromos galimybės įgyti daugiau praktinių įgūdžių.

Projektas finansuotas Erasmus+ lėšomis.

 

Asociacija „Jaunimo laisvalaikis“