2018-03-13

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje vyksta naujas tarpmokyklinių partnerysčių projektas

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje vyksta naujas tarpmokyklinių partnerysčių projektas pagrindinė nuotrauka

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje vyksta naujas „Erasmus+“ tarpmokyklinių partnerysčių projektas „Y.E.A.H.“–„Young Europeans – Active & Healthy“ (YEAH- Jauni Europiečiai: aktyvūs ir sveiki). Projekto veiklomis ketinama atkreipti dalyvaujančių šalių mokinių, darbuotojų ir vietos bendruomenių dėmesį į sporto, fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos svarbą.

Projekto tikslas – ugdyti mokinių bendravimo kompetencijas, skiepyti pagarbą ir toleranciją skirtingų kalbų ir kultūrų žmonėms, mokyti geriau suprasti kaip įvairus pasaulis veikia kartu, o taip pat ir pagilinti sveikos mitybos, aktyvaus gyvenimo būdo žinias. Projektas suteiks galimybę kurti draugiškus ir prasmingus santykius su partnerių mokyklomis, motyvuos mokinius sveikai gyvensenai ir mitybai.

Projekte bus analizuojamos dvi temos: sportas ir mityba. Pirmaisiais projekto veiklų vykdymo metais mokiniai domėsis skirtingų šalių sportininkų pasiekimais, senovinėmis ir dabar populiariomis sporto šakomis ir sportiniais žaidimais, olimpinių žaidynių tradicijomis, giliau supras ir galės įvertinti savo fizinę ir sveikatos būklę. Antrieji projekto metai bus skiriami sveikos mitybos temai. Šalių parnerių mokyklų mokiniai turės galimybę sudėlioti savo mokyklos receptų knygą. Šis projektas suteiks mokiniams galimybę plėtoti savo anglų kalbos žinias. Bus praturtintos mokinių žinios apie kitų šalių tradicijas ir kultūrą.

2017 m. spalio 1–6 dienomis buvo organizuotas įžanginis projekto partnerių mokyklų iš Latvijos, Ispanijos, Portugalijos ir Rumunijos atstovų susitikimas koordinuojančioje projektą Liublino (Lenkija) mokykloje. Progimnazijai susitikime atstovavo direktorė Irena Tarasevičienė ir projekto paraišką parengusi anglų kalbos mokytoja Adelė Berezovskaja. Savaitę trukusiame susitikime buvo aptarti projekto tikslai, pasidalintos veiklos, suderintas projekto mobilumų grafikas, parengtas veiklų planas. Visų šalių mokyklų partnerių atstovai turėjo galimybę pristatyti savo mokyklas. Susitikime suplanuota, kad progimnazija pirmoji gruodžio mėnesį organizuos bendrą projektinių veiklų partnerių mokyklų mokinių ir mokytojų atstovų susitikimą. Gruodžio 10–16 dienomis Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje įvyko antrasis projekto dalyvių susitikimas. Į Prienus atvyko po 3 mokinius ir 2 mokytojus iš Lenkijos ir Latvijos, bei po 2 mokinius ir 2 mokytojus iš Ispanijos, Portugalijos ir Rumunijos. Susitikimo veiklose dalyvavo ir 17 „Ąžuolo“ progimnazijos mokinių, 11 mokinių šeimose svečiavosi jų bendraamžiai. Mūsų mokykla yra sveikatą stiprinanti mokykla, todėl šita projekto tema  tikrai labai aktuali ir įdomi mokiniams.

Pirmąją susitikimo dieną pradėjome Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Šventė vyko pagal visas Olimpinių žaidynių tradicijas. Vėliau mokiniai pristatė savo mokyklų sportinį gyvenimą. Projekto svečiai kartu su mūsų mokyklos mokiniais dalyvavo pirmose pamokose. Didelio susidomėjimo sulaukė aktyvios pertraukos, kurias vedė geriausiai pasiruošusių klasių mokiniai.  Taip moksleiviai integruojasi į vietos visuomenę, pristato savo mokyklas, miestus ir parodo save. Nepamiršta buvo ir  autografų siena, visi stengėsi kuo vaizdingiau palikti prisiminimą apie save. Po pietų mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, jų žinios apie olimpinį judėjimą, jo istoriją ir šaknis buvo patikrintos interaktyvaus klausimyno metu. Vėliau dailės mokytojos padedami vėlė olimpinius žiedus ir pasigamino dovanų olimpinę vėliavą.

Mokytojai su malonumu išklausė Portugalijos „eTwinning“ ambasadorės Danielos pranešimą apie ICT metodų ir įrankių panaudojimą žinių vertinimui. Manome, kad mokytojai panaudos naujus metodus, įgytus projekto darbe ir keis mokinių  vertinimo būdus klasėje. Praplėtėme mokytojų žinias apie Europos mokymo sistemas, jų privalumus ir trūkumus, pasidalinome sėkmingais sprendimais. Lankėmės Lietuvos sporto bei karo muziejuose Kaune, taip pat Vilniuje ir Trakuose.

Susitikimo metu visos komandos patikslino projekto veiklas, vizitų atskirose šalyse datas, aptarė veiklų ir vizitų vykdymo organizacinius klausimus. Projektinio susitikimo metu užsimezgė daug naujų draugysčių. Paklausus Andriaus ir Nojos, kas labiausiai patiko, jie atsakė - bendravimas. Jie pabrėžė - svarbiausia buvo, kad projekto dalyviai buvo kartu nuo ryto iki vakaro. Arnas, Gabrielė ir Sintija kalbėjo, kad projektinė veikla labai patiko, ypač sportinės veiklos, jie pasidarė drąsesni, pagilino savo anglų kalbos žinias ir praplėtė akiratį.

Ateityje laukia pasiruošimas kitam susitikimui, kuris vyks 2018 m. gegužės mėnesį Ispanijoje.

 

Anglų kalbos mokytoja Adelė Berezovskaja ir progimnazijos bibliotekininkė Danguolė Gribinienė