2019-01-21

Po trijų mėnesių praktikos Fuerteventuros saloje – su pilnu bagažu žinių ir įspūdžių

Po trijų mėnesių praktikos Fuerteventuros saloje – su pilnu bagažu žinių ir įspūdžių pagrindinė nuotrauka

Atrodo, kad nė vienas iš mokinių nespėjo net mirktelėti, kaip greitai prabėgo trys mėnesiai ilgalaikės praktikos Fuerteventuros saloje (Ispanija) pagal Kėdainių profesinio rengimo centre įgyvendinamą Erasmus+ programos projektą „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“.

Kirpėjų specialybės absolventai Agnė ir Edvardas, kurie stažavosi grožio salone „Victor", džiaugiasi, kad patobulino ir įtvirtino žinias, kurias įgijo Kėdainių profesinio rengimo centre, sužinojo ir išmoko naujų grožio procedūrų, dažymo, kirpimo bei plaukų džiovinimo technologijų.

Sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo specialybių absolventai Brigita ir Klaidas praktiką atliko interjero detalių salone „Solamente“ ir baldų apmušalų, interjero detalių siuvykloje „Tapiceria y decoracion“. Brigita džiaugiasi ne tik tuo, kad pagilino jau turimas žinias, bet ir išmoko smulkaus, individualaus verslo subtilybių, kurios merginai bus naudingos ateityje. Klaidui neįkainojama patirtis buvo dirbti su „sunkiais“ audiniais, siūti didelių gabaritų produkciją, restauruoti automobilių salonus. Mokinys džiaugiasi įgavęs pasitikėjimo savo jėgomis ir padidinęs darbo našumą bei tempą.

Laisvalaikį leidome keliaudami po salą: aplankėme populiarius laukinius paplūdimius, kopėme į ugnikalnius, tyrinėjome salą ir neatrastas jos vietas, dalyvavome vietiniuose festivaliuose ir renginiuose, leidome laiką su saloje sutiktais žmonėmis.

Per tris mėnesius visi įsiliejome į kitos kultūros vietinių gyvenimą, tad nenuostabu, kad kiekvienas iš mūsų grįžome šiek tiek pasikeitę. Išmokome ne tik profesinių dalykų, visi įgijome pasitikėjimo savimi, tolerancijos kitai kultūrai ir skirtingam žmonių mentalitetui, pozityvaus požiūrio į gyvenimą ir jame iškylančias problemas bei sunkumus. Taip pat supratome, kad reikia pasinaudoti visomis galimybėmis, kurias suteikia gyvenimas, įsitikinome, kad viskas, ką tu gauni ir priimi iš gyvenimo, priklauso tik nuo tavęs paties.

                                                                                        Brigita Butkevičiūtė ir Agnė Mickevičiūtė