2019-01-14

Ne per jauni būti rimti

Ne per jauni būti rimti pagrindinė nuotrauka

Italijoje, Bitonto akustiniame teatre „Tommaso Traetta“, statytame XIX amžiaus viduryje, 2018 m. lapkričio 16 d. įvyko didelė šventė, kurioje dalyvavo tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Memories Will Keep Us Together“ („Prisiminimai mus suvienys“) dalyviai, 6 šalių atstovai iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo 6 mokiniai ir 2 mokytojos iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos. Šio renginio Italijoje dalyviai buvo ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir jų tėvai bei seneliai.

Šventinio koncerto metu 6 šalių mokiniai ne tik koncertavo, bet ir pristatė savo namų darbus pagal 2 pateiktas užduotis: pranešimas apie įdomų šalies faktą ar istorinę asmenybę ir vaizdo įrašai apie senų žmonių gyvenimą ir problemas. Mūsų gimnazijos mokiniai papasakojo apie Lietuvos nacionalinį didvyrį Adolfą Ramanauską-Vanagą, kurio istorija jaudina visą Lietuvą, kurio kapas visai neseniai buvo atrastas, ir jo nuopelnai Lietuvai, kuri šiemet švenčia savo 100 metų jubiliejų, iš naujo įvertinti. Jablonskiečių sukurtas vaizdo įrašas apie senesnės kartos gyvenimą ir problemas parodė, kad senjorai, kurie gyvena Kauno Panemunės globos namuose, nesijaučia vieniši, ypač kai juos aplanko ir jais rūpinasi jauni žmonės.

Koncerto metu žiūrovus stebino ne tik mokiniai, į programą buvo įtraukti mokytojų ir tėvų pasirodymai, buvo skaitomos ištraukos iš literatūros kūrinių, be to, savo muzikavimu visus pribloškė projekto dalyvių seneliai, garbaus amžiaus italų muzikantai, buvę įžymių muzikos grupių nariai, kuriems šiuo metu yra jau apie 80 metų!

Didelio publikos dėmesio ir palaikymo sulaukė mokinė Austė Gintilaitė, populiaraus projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė, kuri dainavo Bob Dylan dainą „Forever Young“ ir visus sužavėjo ne tik savo balsu, bet ir labai svarbia žinute, kad ta pati daina gali būti aktuali įvairaus amžiaus žmonėms, jog nėra jokių ribų tarp skirtingų kartų žmonių, kai juos vienija bendra veikla. Austei dainuojant, prie jos salėje prisijungė ir kartu šią dainą dainavo įvairaus amžiaus žmonės. Tai buvo tikrai jaudinanti akimirka, kuri palietė visų ten buvusių žmonių širdis, ir įrodė, koks svarbus ir naudingas yra šis projektas.

Atsisveikinimo dieną ne vienas susitikimo dalyvis ir ašarą nubraukė, išsiskirdamas su naujaisiais draugais. Mūsų gimnazijos mokiniai į Lietuvą galėjo sugrįžti didžiuodamiesi savimi – jaunieji Lietuvos ambasadoriai šioje kelionėje puikiai pasirodė, buvo labai gerai pasirengę, o kitiems įsiminė kaip aukštos kultūros ir gebėjimų jaunuoliai, išmokę pagrindinę gyvenimo pamoką, kad ir kiek bebūtų žmogui metų, yra amžinų dalykų, kuriems nepavaldus joks žmogaus amžius.

Taigi šis projekto susitikimas paliko neišdildomą įspūdį visiems projekto dalyviams, padėjo geriau susipažinti su Italijos kultūra ir istorija, gamta ir menu, italų šeimos vertybėmis bei nacionalinės virtuvės savitumu. Mokiniai turėjo galimybę kūrybiškai reikštis ir dalintis savo mintimis bei idėjomis su bendraamžiais iš įvairių šalių, patobulinti anglų kalbą, įgyti viešojo kalbėjimo įgūdžių. Jaunoji karta suprato, kad amžius neturi ribos pasaulio pažinimui, bendravimui, kultūros suvokimui, kad įvairaus amžiaus žmonės gali bendradarbiauti, turint bendrą tikslą ir kuriant geresnę ateitį.

Daugiau apie projekto veiklas: https://jablonskis.kaunas.lm.lt/ne-per-jauni-buti-rimti/