2017-06-05

Menas mus suartina...

Menas mus suartina... pagrindinė nuotrauka

Marijampolės Sūduvos gimnazija 2016 – 2018 m. m.  dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame Erasmus+ projekte „Making Art Together Brings Us Closer“ („Kuriame meną kartu ir tai mus suartina“), kurio pagrindinis tikslas - kuriant meną kartu atskleisti savo talentus, suvokti Europos Sąjungos tarpkultūrinę ir kalbinę įvairovę bei pagerinti savo įgūdžius dirbant su informacinėmis technologijomis tam, kad taptume universalesni ir patrauklesni šiuolaikinei darbo rinkai.

Projekte dalyvauja kolegos ir mokiniai iš Prancūzijos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos. Šiuo projektu mes siekiame ne tik įgyvendinti suplanuotas veiklas, tačiau ir pažinti vieni kitus, įžvelgti panašumus ir skirtumus, ugdyti pamatines vertybes ir suvokimą, jog esame vienos, didelės tautos nariai. Prieš vykdami į kitas šalis esame įsipareigoję iš anksto susipažinti su priimančių šalių kultūra, meniniu paveldu, pasiruošti ateities veikloms bei užmegzti ryšį su draugais, kuriuos netrukus pamatysime.

Sūduvos gimnazijos II klasių mokiniai kartu su muzikos mokytoja Danute Kleviene, dailės mokytoja Loreta Žaliauskiene bei anglų kalbos mokytoja Jūrate Rudminiene jau spėjo apsilankyti Prancūzijoje bei Rumunijoje. Vizitas į Pietų Prancūzijos Luynes miestelį vyko 2016  m. lapkričio 14 - 20 dienomis.  Šios kelionės metu susitikome su kitų šalių projekto dalyviais. Projekto koordinatorė Prancūzija suteikė progą pažinti šios šalies kultūros ypatumus. Gyvendami šeimose, vykdami į mokyklą, ragaudami vietinio maisto, dalyvaudami kasdienėse veiklose, pasijutome tikrais prancūzais, kas padėjo suvokti šalių skirtumus, atrasti panašumus bei įveikti stereotipines nuostatas. Lankymasis ir piešimas/tapymas vietose, kur kadaise tapė vienas iškiliausių prancūzų menininkų Paul Cezanne, virto neįkainojama patirtimi. Pietų Prancūzija tikrai turi ką pasiūlyti... Neapsakomo grožio gamta, Šv. Viktorijos kalno didybė, Provanso Ekso fontanai, Marselio uostas bei architektūra, Viduržemio jūros pakrantė... Ne veltui tai tapo įkvėpimu ne vienam menininkui. Todėl labai džiaugėmės galimybe pamatyti visa tai savo akimis ir nekantravome įgyta patirtimi pasidalyti su savo gimnazijos bendruomene ir draugais už jos ribų.

Kelionė Į Rumunijos Klužo - Napokos miestą 2017 m. gegužės 18 - 24 dienomis neprailgo. Jautėmės daug tvirčiau vykdami į antrąjį susitikimą, nes puikūs įspūdžiai, girdėti iš bendraamžių, dalyvavusių pirmojoje kelionėje,  išsklaidė visas baimes ir nežinomybę. Veiklos, pasiūlytos Rumunijos kolegų, leido mums išlaisvinti kūrybines galias kuriant žemės meną, piešiant, tapant, vaidinant, rašant, dalyvaujant interviu ir kitose veiklose. Išbandėme save įvairiuose vaidmenyse, kas padėjo  ne tik patobulinti turimus, bet ir atrasti savyje naujus gebėjimus. Nuostabi gamta, Klužo-Napokos didmiesčio šurmulys bei nuostabūs ir rūpestingi šeimininkai  dar ilgai išliks mūsų atmintyje ir tikimės, kad  draugystė nenutrūks net ir projektui pasibaigus.

Kartu mes kūrėme meną. Bendraudami, keisdamiesi idėjomis, derindami savo skirtybes,  kūrėme meną kartu ir tai mus suartino. Tokia yra projekto pavadinimo prasmė. Todėl tikimės, kad rudenį planuojamoje kelionėje į   Italiją mūsų gimnazijos mokiniai taip pat patirs neišdildomų įspūdžių bei  žvelgs į pasaulį tikro europiečio akimis.

Projekto koordinatorė Jūratė Rudminienė