2018-06-15

Mažieji Europos piliečiai, pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo

Mažieji Europos piliečiai, pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo pagrindinė nuotrauka

Vaikai mokosi sveikos gyvensenos

Šakių lopšelis-darželis „Berželis“ nuo 2016 m. rugsėjo vykdo „Erasmus+“ tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo“ (angl. „Hook onto healthy lifestyle“). Projekto partneriai – ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos iš Ispanijos, Latvijos, Italijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Vengrijos.

Svarbiausias projekto tikslas – dalintis savo kultūros paveldu per kultūrinę ir sodininkystės kelionę integruojant menus,  kompiuterines technologijas ir sodininkystės įgūdžius. Pagrindiniai projekto uždaviniai: pagerinti kompetencijas plėtojant mokymosi visą gyvenimą, užsienio kalbų įgūdžius, skatinti įstaigos bendruomenes domėtis ir suprasti kultūrų įvairovę, mokytis, iš kur atsiranda maistas ir kaip jis skirtingose šalyse naudojamas. 

Gegužės 14-18 d. Šakiuose įvykęs paskutinis projekto partnerių susitikimas sukvietė 14 svečių delegaciją iš visų projekte dalyvaujančių šalių. Vizito metu pristatytas tradicinis darželio modelis Lietuvoje, lankytasi savivaldybėje, Šakių „Varpo“ mokykloje bei Plokščių mokyklos daugiafunkciniame centre, kur buvo pristatyta kitokiu darbo modeliu dirbanti mokykla – kuomet derinamas ikimokyklinis ugdymas, bendrasis ugdymas, neformalusis vaikų ugdymas bei suaugusiųjų švietimas.

Sveiką mitybą ir gyvenimo būdą skatinantys rinktis užsiėmimai, kuriuos vedė svečiai, ypač sudomino mažuosius. Vaikams buvo pristatomi šalies vaisiai ir daržovės: graikės mokė vaikus pažinti abrikosus, italės vaišino apelsinais ir spaudė sultis, mokytoja iš Jungtinės Karalystės organizavo įvairius žaidimus su vaisiais ir daržovėmis, ispanai pristatė savo pasididžiavimą – artišoką, vengrės vėrė džiovintų vaisių karolius, latviai gamino vaisių ežiukus. Svečiai dalyvavo ir pažintinėse veiklose: aplankyti Zyplių, Gelgaudiškio, Paliekio dvarai, mokytasi šakočio kepimo paslapčių Lekėčiuose.

Paskutinio projekto partnerių susitikime aptarti dvejų metų projekto rezultatai ir veiklos. Įgyvendinant projektą sukurtas šalių sezoninių vaisių ir daržovių kalendorius, išleista sezoninių ir šventinių receptų patiekalų knyga, muzikinis diskas su karaokė versija, kuriame vaikai skirtingomis kalbomis dainuoja apie sveikus produktus, sukurta sportinių veiklų brošiūra, sukurtas vaizdo klipas apie tradicinius žaidimus kiekvienoje šalyje, gėrybėmis apsodintos lauko lysvės.

Strateginės partnerystės projektai, skirti remti švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų, įmonių, vietos ir regionų valdžios bei nevyriausybinių organizacijų strategines partnerystes. Daugiau apie šį projektą skaitykite projekto svetainėje.

Projekto koordinatorė, Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė