2018-05-31

Kursai ,,IKT kaip tarpkultūrinio ir žiniasklaidos ugdymo priemonė“ prie Atlanto pakrantės

Kursai ,,IKT kaip tarpkultūrinio ir žiniasklaidos ugdymo priemonė“ prie Atlanto pakrantės pagrindinė nuotrauka

Kursų dalyviai

Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazija 2017-2018 metais įgyvendina „Erasmus+“  KA1 projektą  „Mokykla be sienų – ugdymas(is) kitaip“.

Balandžio mėnesio paskutinę savaitę Naujamiesčio gimnazijos pedagogai Valentina Ruzinskienė, Jurgita Klimavičiūtė ir Sigitas Žaluda dalyvavo  „ERASMUS+“ KA1  kvalifikacijos kėlimo kursuose ,,IKT kaip tarpkultūrinio ir žiniasklaidos ugdymo priemonė“ Portugalijoje.  Kadangi šių dienų mokytojas nebeįsivaizduoja savo darbo be IKT panaudojimo, mokytojai sėmėsi naujų įgūdžių, kaip dirbti ateities klasėje, kaip diegti kūrybiškumą ir inovacijas savo darbe.  

Kursų dalyviai dirbo  tarptautinėse grupėse su švietimo atstovais iš Rumunijos, Italijos, Suomijos  – taip gilino savo užsienio kalbos žinias,  kėlė tarpkultūrines kompetencijas, gilinosi į tarptautinio švietimo turinį, mokėsi panaudoti ugdymosi procese interaktyvias lentas, domėjosi kaip diegti virtualaus rašiklio ir virtualios knygos panaudojimą pamokose.  Taip pat lankėsi  Setubalio Manuelio Martinso vidurinėje mokykloje ateities klasėje, Boka Agua  tarptautinėje mokykloje, kurioje mokosi vaikai iš  24 pasaulio šalių.  Įstaigose bendravo su mokyklos mokytojais, mokiniais,  stebėjo įvairias veiklas, mokinių atliekamus projektus.

  Po aktyvių kursų, dalyviai turėjo progą pažinti Portugaliją,  jos kultūrą, gamtą.   Lankėsi Sesimbros pilies bokšte, Lisabonos garsiausiose vietose: prekybos aikštėje, Monsteiro Dos Jeronimos vienuolyne, botanikos sode, Portugalijos atradimų amžiui skirtame bokšte, Lisabonos  okenariume, Fados naktyje klausėsi  tradicinių portugalų atliekamų romansų, lankėsi vėjuotame Europos žemyno vakariausiame taške.  

Pedagogai grįžo kupini idėjų, kurias įgyvendins pamokų ir popamokinėje veikloje, skleis gerąją patirtį gimnazijoje ir už jos ribų.  

Naujamiesčio gimnazijos  direktorės pavaduotoja ugdymui Valentina Ruzinskienė

Mokytojai  Jurgita Klimavičiūtė ir Sigitas Žaluda