2019-11-08

Kelionė į savęs pažinimą jaunimo mainuose „Discover your path“

Kelionė į savęs pažinimą jaunimo mainuose „Discover your path“ pagrindinė nuotrauka

Vienos svarbiausių ir reikalingiausių žinių asmeniui yra savęs pažinimas ir žinojimas, kokiu keliu ir kryptimi eiti, kad turėtume pilnavertį ir laimingą gyvenimą. Neretai baigę mokyklą pradedame analizuoti save ir mąstyti, ką daryti toliau? Greičiausiai, tai yra vienas sunkiausių klausimų jaunų žmonių gyvenime. Jaunus žmones neretai apimanti krizės būsena susijusi su tuo, kad dėl pasirinkimų ir galimybių gausos bei išaugusios laisvės kurti įvairesnius gyvenimo scenarijus, tampa sunkiau apsispręsti ir rasti tvirtus atsakymus į klausimus „kas aš esu?“, „ko aš noriu?“.

Šia, itin jaunimui aktualia, tema Kaune, spalio 7–15 dienomis vyko Erasmus+ programos finansuojamas projektas „Discover your path". Projekte susirinko 38 jaunuoliai iš Lietuvos, Bulgarijos, Kipro ir Italijos. Projektu buvo siekiama skatinti savęs pažinimą, kaip būdą susieti savo interesus su studijų ir darbo perspektyvomis, kartu skatinant jaunų žmonių su mažiau galimybių socialinį įtraukimą.

Projektas prasidėjo įvairiais susipažinimo žaidimais, „ledų laužymo“ veiklomis, kurios padėjo geriau susipažinti, pažinti kitus dalyvius ir atsipalaiduoti. Buvo pristatyta dalyvaujančių šalių darbo rinkos situacija ir asmens tolimesnio kelio po studijų baigimo pasirinkimo priežastys, dalyviai atliko įvairius asmenybės testus, skirtus savo sričiai identifikuoti. Projekte vyko daugybė diskusijų, debatų įvairiomis karjeros ir savęs pažinimo temomis. Dalyviai grupėse, porose bei individualiai turėjo atlikti įvairias pateiktas užduotis. Tokios veiklos kaip manifestas, forumo teatras, meditacija, orientacinių klausimų atsakinėjimas padėjo dalyviams labiau įsigilinti į save, suvokti savo norus ir pabūti su savimi. Keliose veiklose buvo išbandyta dalyvių drąsa, kadangi užduotys buvo skirtos plėsti savo komforto zoną.

Pasak bulgarų grupės dalyvio Maksimo – „Erasmus+“ projektai yra puiki galimybė tobulėti jaunam žmogui. Šis projektas Kaune jį nustebino veiklų įvairiapusiškumu, kurios pakeitė jo mąstymą į gerąją pusę.

Projekto metu buvo bendraujama su vietiniais specialistais: projekte svečiavosi psichologė Jolanta Žilinskienė bei karjeros konsultantė Dovilė Valantiejienė, kurios pasakojo apie vaikystės įtaką mūsų dabartiniams prisiminimams ir įpročiams, paskatino išbandyti kuo įvairesnes veiklas ir darbus, kalbėjo apie sėkmės siekimą bei kartu su dalyviais atliko keletą savęs pažinimo veiklų. IMPRO Kaunas projekto dalyviams vedė improvizacijos žaidimus. Dalyviai taip pat lankėsi Užimtumo tarnyboje, kur buvo geriau supažindinti su darbo rinkos situacija Lietuvoje ir Europoje bei sužinojo, kur yra suteikiama pagalba susijusiais klausimais.

Nemaža dalis veiklų dalyviams padėjo susipažinti su Kauno miestu ir kitomis kultūromis. Buvo organizuojamos orientacinės varžybos mieste, kurios dalyviams padėjo pamatyti mūsų šalies kultūrą, pažinti žmones ir darbo rinkos situaciją. Be abejo, projektas nepraėjo ir be tarpkultūrinio pažinimo – kiekvienos šalies tarpkultūrinio vakaro. Šioje veikloje dalyviai buvo labai kūrybiški, vakarai baigdavosi tradiciniais šokiais ir muzika, tarpkultūriniais pašnekesiais.

Dalyvei Borislavai tai buvo pirmas išvažiuojamųjų mainų projektas. Mergina džiaugiasi sutikusi tiek daug nuostabių žmonių, kurie per 9 projekto dienas tapo tarsi antra šeima.

Gebėjimas atpažinti jauno žmogaus poreikius gali padėti užtikrinti jo gerovę ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir globaliai – Europoje. Tikime, jog projekto nauda bus ne tik projekte dalyvavusiems jauniems žmonėms, bet ir jų šeimoms, draugams bei visiems kitiems jaunuoliams.  

 

Monika Nakaitė