2018-08-16

Kartas sujungė šokis

Kartas sujungė šokis pagrindinė nuotrauka

Rugpjūčio 15-a diena Kauną pasitiko apsiniaukusi – tačiau tai nesutrukdė miniai žmonių vakare susirinkti prie naujai atidengtos Vyčio skulptūros. Čia šešių skirtingų tautų atstovai susirinko tam, kad pakviestų senelius šokti!

 „Šok su močiute“ tarptautinio renginio idėja yra paprasta – pakviesti kartu pašokti skirtingų kartų ir tautų atstovus, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar šokių įgūdžių. Svarbiausia yra gerai praleistas laikas, užsimezgęs kontaktas ir dialogas, vėliau peraugantis į rankų paspaudimus ar apsikabinimus.

Tarptautiniai šokiai buvo pagal Erasmus+ programą vykdomo projekto „Community: Seniors Involved“ (trumpiau – CSI, liet. Bendruomenė: senjorų įtraukimas) dalis. Šio projekto tikslas yra atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių įtrauktumo problemas – daugybė senjorų vangiai dalyvauja visuomeninėje veikloje ir renginiuose, skundžiasi sveikatos problemomis, jaučiasi vieniši. Todėl projekto organizatoriai – asociacija „Aktyvus jaunimas“ – tikisi prisidėti prie oraus senjorų senėjimo ir paskatinti bent mažais žingsneliais prie to prisijungti kiekvieną pilietį – nes pokyčiai prasideda savoje aplinkoje.

Kaip galimas idėjas „Aktyvus jaunimas“ siūlo tiesiog dažniau aplankyti garbaus amžiaus giminaičius, paskambinti jiems, būti pakantesniems bendraujant su senyvo amžiaus žmonėmis. Nebūtina organizuoti renginių – galima draugiškai pakviesti kaimynus nueiti į kiną ar kartu papietauti.

Asociacija „Aktyvus jaunimas“