2017-09-26

Kaimo mitų griovėjai „Erasmus+“ projekte!

Kaimo mitų griovėjai „Erasmus+“ projekte! pagrindinė nuotrauka

Kokias patyčias patiria jaunimas, persikėlęs gyventi iš kaimų į didmiesčius? Kaip atrodo stereotipinis žmogus iš kaimo? Kodėl mes jį tokį įsivaizduojame? Šiuos ir daugelį kitų klausimų narpliojo jaunimas iš Lietuvos Italijos, Ispanijos, Turkijos, Latvijos bei Rumunijos „Erasmus+“ projekto „Village Myth Busters“ metu Kaune.

Neformaliojo ugdymo veiklų metu dalyviai ne tik turėjo progą susipažinti su patyčiomis, kurias jų šalyse patiria kaime gyvenantis jaunimas, bet ir kurti iniciatyvas šioms problemoms spręsti. Užsieniečiai buvo supažindinti su gerąja kaimo turizmo praktika Kulautuvoje, kur jie ne tik kalbino vietinius gyventojus, bet ir jaunimo organizacijų atstovus.

Taip pat aktyvios veiklos Kaune padėjo geriau perteikti miesto ir kaimo panašumus ir skirtumus bei sulaužyti pagrindinius stereotipus apie kaimo gyventojus. Projekte svečiavosi ir socialinių iniciatyvų kaime vykdytoja Simona Damulienė bei fotografas Tadas Kazakevičius. Jie geriau supažindino dalyvius su būdais, kaip galima spręsti ir viešinti problemas, su kuriomis susiduria gyventojai kaime. Panašias iniciatyvas dalyviai sieks įgyvendinti ir sprendžiant kaimo problemas, esančias Ispanijoje, Italijoje, Turkijoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Dalyviai įgautas praktines žinias panaudojo kurdami vaizdo įrašus bei fotografijas, skatinančias pažvelgti į kaimo gyvenimą kitokiu kampu. Ši medžiaga buvo aktyviai platinama viešojoje erdvėje kuriant socialinių medijų kampanijas.

Vienas projekto organizatorių Aleksandras Šiktorovas teigia, jog sėkmingi „Erasmus+“ projektai, tokie kaip „Village Myth-Busters“ padeda lavinti problemų sprendimų įgūdžius, užmegzti tarptautinius kontaktus bei skatina pilietinį aktyvumą. Tokiu būdų jaunimui yra suteikiamas šansas kartu spręsti aktualias socialines problemas. Jam antrino ir dalyviai, kurie džiaugėsi, jog sukurtas idėjas, kaip panaikinti stereotipus apie kaimo gyventojus, galės kartu įgyvendinti ir savo bendruomenėse.

Kviečiame būti aktyviems ir prisijungti prie „Erasmus+“ projektų! Daugiau informacijos apie šį bei kitus „Erasmus+“ projektus rasite čia.

  • Daugiau projekto nuotraukų čia.
  • Video apie projektą: