2015-07-09

Jaunimo verslumas + patirtis = „Erasmus+“ projektas

Jaunimo verslumas + patirtis = „Erasmus+“ projektas pagrindinė nuotrauka

Jaunimo verslumas labai reikšmingas Lietuvos ir Europos Sąjungos darbo rinkai. Jį itin skatina darbdaviai, jis reikalingas jauniems žmonėms, norintiems pradėti savo verslą. Kokių galimybių turi jauni žmonės, dar neturintys žinių ir susiformavusių verslumo įgūdžių? Viena galimybių – „Erasmus+“ projektai, organizuojami patyrusių specialistų, turinčių patirties dirbant su jaunimu, puikiai išmanančių darbo rinką.

„Ideas into Action: Entrepreneurship for youth workers based on local economy needs“ – tai „Erasmus+“ jaunimo srities projektas, kurio metu projekto partneriai siekia mokytis kartu ir vieni iš kitų. Projektu siekiama įdiegti, skatinti ir paremti jaunų žmonių verslumą sukuriant veiksmingas struktūras ir mokymo priemones jaunimui ir tiems, kurie dirba su jais. Kitas projekto tikslas – įgalinti jaunus žmones, ypač tuos, kurie patenka į rizikos grupę būti atskirti nuo darbo rinkos, reikiamais įgūdžiais ir priemonėmis, kurios atitiktų juos ir rinką, prisidėtų prie vietinės ekonomikos augimo.

Taigi projektas skirtas supažindinti jaunus žmones su verslumu kaip karjeros galimybe, skatinti juos plėtoti savo idėjas ir realizuoti jas darbo rinkoje. „Ideas into Action“ gali būti puiki proga pasisemti žinių tiems, kurie svarsto apie savo verslo galimybes, tačiau neturi reikiamos informacijos ir įgūdžių ar nežino, nuo ko pradėti.

Prie šio projekto prisideda partneriai iš 6 Europos Sąjungos šalių, atstovaujantys įvairioms organizacijoms, kurios organizuoja tarptautinius edukacinius projektus, skatina tarpkultūrinį bendravimą ir toleranciją.

VšĮ Inovacijų biuro direktorė Rasa Žilionė bei projektų koordinatorė Šarūnė Janutaitė 2015 m. birželio mėnesį dalyvavo Jungtinėje Karalystėje vykusiame partnerių susitikime  Jame buvo pasidalinta partnerių iš Jungtinės Karalystės, Slovakijos, Nyderlandų, Rumunijos, Italijos, Lietuvos patirtimi verslumo srityje, patikslintos tolimesnės projekto veiklos, aptarta verslumo mokymų struktūra.

Susitikime dalyvavusi Šarūnė Janutaitė teigia, kad į projektą įtrauktos organizacijos yra skirtingos savo veikla, tačiau puikiai sugeba susiderinti ir tinkama linkme nukreipti savo geriausias savybes. „Susitikimo metu organizacijų atstovai laisvai išsakė mintis, lūkesčius ir pasidalino gyvenimiška patirtimi. Projekto organizatoriai pasirūpino jaukia aplinka, kurioje buvo malonu reikšti mintis bei jų klausytis. Diskusijos formalioje ir neformalioje aplinkoje suteikė daug minčių ateities projektams bei paskatino veikti palaikant puikius partnerystės ryšius ir tikslingai panaudojant stipriąsias partnerių savybes.“

„Partnerių susitikimas Jungtinėje Karalystėje neabejotinai bus reikšmingas projektui. Aktyvi institucijų atstovų diskusija leido geriau suprasti verslumo reikšmę kiekvienoje iš projekte dalyvaujančių šalių, partneriai turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi. Kiekvienas iš partnerių pateikė savo požiūrį į verslumo mokymosi programą,“ – apie šį susitikimą kalbėjo Rasa Žilionė. „Tvirtai tikiu, kad projekto metu kuriama programa bus trūkstama grandis verslumo mokymuose. Todėl kviečiu ir kitų organizacijų jaunimo darbuotojus ir lyderius prisidėti prie verslumo mokymų programos kūrimo, kad programa atitiktų kuo didesnio skaičiaus jaunų žmonių lūkesčius. “

Šis projektas suteikia jauniems žmonėms galimybę sužinoti daugiau apie verslo pasaulį bei tarptautinę rinką. Prie jo gali prisijungti ne tik žmonės, rimtai svarstantys apie nuosavą verslą, bet ir tie, kurie dar nepasirinko karjeros kelio. Šis projektas padės jaunuoliams praplėsti savo požiūrį, apsvarstyti įvairias karjeros galimybes, įgyti reikalingų verslumo įgūdžių, kurie bus naudingi dirbant labai įvairius darbus.

Norėtum įsivertinti savo verslumo galimybes? Susidomėjai projekto idėja? Norėtum prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo Lietuvoje? Susisiek su mumis el. paštu: projects@inovacijubiuras.lt.