2018-07-05

Jaunimo įsidarbinimo galimybių didinimas projekte „Brand New You“

Jaunimo įsidarbinimo galimybių didinimas projekte „Brand New You“ pagrindinė nuotrauka

Savęs pristatymas yra esminis gebėjimas, padedantis įsidarbinti ir pasiekti karjeros aukštumų. Šis gebėjimas arba susiformuoja natūraliai, arba turi būti įgyjamas tikslingai dirbant.  

Vienas iš tokio tikslingo darbo, siekiant išmokti pristatyti save ir taip didinti įsidarbinimo galimybes, pavyzdys vyko balandžio 14–20 dienomis Kaune – čia 28 jaunuoliai iš Lietuvos, Kroatijos, Rumunijos ir Turkijos dalyvavo projekte „Brand New You“.

Projekto metu buvo vykdomos veiklos, kurios padėjo susipažinti su kritinio mąstymo, efektyvaus „savęs pristatymo“ esme, išanalizuoti kiekvieno dalyvio asmenines savybes, išmokti dėstyti mintis, susipažinti su „savęs pristatymo“ technikomis bei praktiškai tai išbandyti. Taip pat turėjome veiklų mieste, kurios vystė dalyvių kritinį mąstymą, savarankiškumą – ir tuo pat metu gebėjimą bendradarbiauti su žmonėmis iš kitų šalių.

Vienas iš svarbiausių aspektų šiame projekte – sužinoti savo asmenines stipriąsias savybes, todėl kiekvieną vakarą buvo vykdomos refleksijos, kurių metu analizavome, ką išmokome, kokių kompetencijų įgijome tą dieną per projekto veiklas, bei stebėjome savo tobulėjimo kelią, galėjome save įsivertinti.

Vykę tarpkultūriniai vakarai padėjo susipažinti su kitų šalių papročiais, paragauti tradicinių užkandžių ir vystyti tarpkultūrinį dialogą.

Projekto dalyvis iš Kroatijos Marko Katunar dalijosi teigiamais įspūdžiais apie projektą: „Brand New You“ – vienas geriausių projektų, kuriuose dalyvavau, jis buvo puikiai paruoštas ir suorganizuotas. Projekto lyderiai buvo draugiški ir visuomet padėjo. Džiaugėmės, jog oras buvo saulėtas ir kai kurias veiklas galėjome vykdyti lauke, gryname ore, o ne uždaroje patalpoje. Šiame projekte aš išmokau daug įdomių technikų, metodų ir daugiau sužinojau apie „savęs pristatymą“. Be viso to, daugiau sužinojau apie kitas šalis ir jų tradicijas. Norėčiau pabrėžti, jog didžiausią įspūdį paliko susitikimas su karjeros konsultantu. Tokio pobūdžio projektai yra puiki galimybė susipažinti su skirtingais žmonėmis ir susirasti bendraminčių.“

Kita projekto dalyvė lietuvė Ugnė Urniežiūtė pritarė Markui teigdama, jog projektas paliko tikrai didelį įspūdį: „Labiausiai įsiminė „brainstorming“ (liet. minčių lietaus) metodas, kurio dėka dabar lengviau galiu įsiminti reikiamą informaciją. Taip pat buvo aktualios veiklos, susitikimai darbo susiradimo, motyvacijos, savęs ieškojimo ir tobulėjimo temomis. Ačiū už suteiktą galimybę dalyvauti“, – taip apie projektą kalbėjo Ugnė.

Šis projektas prisidėjo ir prie Erasmus+ programos tikslų didinti jaunų žmonių kritinį mąstymą, iniciatyvumą, išgryninti bendras mūsų visuomenės vertybes bei įtraukti mažiau galimybių turinčius jaunuolius (su socialiniais ir geografiniais sunkumais) į mokymosi procesą.

Šio projekto metu dalyviai įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, grįžę savo mokyklose dalijosi idėjomis apie asmeninio „prekės ženklo“ svarbą. Tikimės, jog ilgalaikėje perspektyvoje įgytos žinios ir įgūdžiai padidins jų įsidarbinimo galimybes bei padės tapti konkurencingiems.

Dėkojame Erasmus+ programai ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai Lietuvoje, jog suteikė galimybę surengti šį projektą ir prisidėti prie jaunimo galimybių didinimo keturiose Europos šalyse.

 

Asociacija „Neribota ateitis“