2018-10-16

Geriausias laikas savanoriauti buvo ...vakar!

Geriausias laikas savanoriauti buvo ...vakar! pagrindinė nuotrauka

Spalio 4 d. į sodybą Dzūkijoje sugūžėjo po 6 jaunuolius iš Lenkijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Graikijos ir Lietuvos. Kiekvieno atvykusio tikslas buvo paragauti savanorio duonos – suprasti, kokių galimybių suteikia savanorystė, motyvuoti save ir kitus savanoriškam darbui.

Iš anksto buvo sutarta su Merkinės gimnazija, Merkinės globos namais, reabilitacijos centru – „Pilnų namų bendruomene“ bei Dzūkijos nacionaliniu parku, jog atvykusieji turės galimybę prisidėti prie jų kasdienės veiklos. Pasidalinę grupėmis projekto dalyviai bendravo su vaikais, seneliais, priklausomybių turinčiais žmonėmis, padėjo parką prižiūrintiems darbuotojams – suvokė, kaip svarbu yra tarpusavio pagalba ir parama.

Siekdami suprasti, kokių įvairių galimybių savanorystė atveria, projekto dalyviai taip pat turėjo progą sudalyvauti savanorių organizacijos „Baltai juoda“ ir karinių tarnybų organizuotose pilietiškumo žaidynėse „Aš esu pareiga“. Tai simuliacinės varžybos, kurių metu buvo įtraukti kariškiai, policininkai, gaisrininkai ir medikai. Jų paruoštos realistiškos situacijos ir užduotys pareikalavo iš dalyvių daug žinių, greičio, komandiškumo, streso valdymo įgūdžių, pareigingumo bei drąsos. Kiekvienas žaidynių dalyvis turėjo greitai reaguoti į situacijas ir komandiškai jas spręsti. Tokia patirtis leido kiekvienam dalyviui įsivertinti asmeninius gebėjimus.


VšĮ „Tarptautinis bendradarbiavimo centras“