2018-05-04

EST=GYVENIMAS

EST=GYVENIMAS pagrindinė nuotrauka

Šis mažas straipsnis nėra reklama, skirta jus pakviesti į Europos savanorių tarnybą. Šis straipsnis yra apie tai, ką pamatysite ir patirsite savo mažoje gyvenimo kelionėje savanoriaudami. Tai leidžia jums išgyventi giliau ir parodyti jums daug įdomių dalykų. Na, gerai, gal tai yra šiek tiek panašu į reklamą.

Tiems, kurie nežinojo, kas yra EST. Tai – Europos savanorių tarnyba. Tai reiškia, kad paliekate savo šalį ir keliaujate į savo pasirinktą šalį bei projektą. Jūs taip pat galite tai padaryti savo šalyje, tačiau tai nėra tas pats. Savanorystė taip pat gali būti trumpa, vieno ar dviejų mėnesių trukmės, tačiau leiskite man pasakyti, kad nepakanka laiko. Ilgalaikė savanorystė gali būti nuo 2 iki 12 mėnesių. Viena iš galimybių yra pabandyti atlikti trumpalaikę savanorystę ir po to atlikti ilgalaikę savanorystę. Daugiau apie tai galite sužinoti „Erasmus+“ tinklalapyje www.erasmus-plius.lt/.

Noriu su jumis pasidalinti įspūdžiais iš mano mažos kelionės Lietuvoje ir sudominti jus. Viskas prasidėjo nuo klausimo „Ką turėčiau daryti po mokyklos (universiteto)?“. Atsakymas buvo EST. Aš ieškojau siunčiančios organizacijos ir, kai naudojiesi socialinių tinklų platformomis, tai labai lengva. Po pokalbio su organizacija ir apie 100 puslapių informacijos, galite pasirašyti sutartį ir jau, galima sakyti, esate „įsikūręs“.

Antrasis veiksmas – ieškoti priimančios organizacijos. Tai reiškia, turite žinoti, ką norite daryti ir kur norite būti. Dauguma projektų yra socialinė veikla. Aš, pavyzdžiui, dirbu Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre  su vaikais ir jaunuoliais, turinčiais specialiųjų poreikių. Jūs taip pat galite savanoriauti labai skirtingo tipo įstaigose, pavyzdžiui, organizacijoje, kuri kovoja už  žmogaus teises. Projektų spektras yra labai platus. Kai randi projektą, turi parašyti motyvacinį laišką, užpildyti gyvenimo aprašymą  ir dar truputį informacijos apie save, ir VISKAS.

Kaip matote, radau  puikų projektą Lietuvoje. Iš pradžių pamaniau, kad „Lietuva ... ... ... ... ... ... ...“, bet kai atsiduri ten, kur esi, tikrai supranti, kad pasirinkimas buvo puikus! Tai reiškia, kad tu turi vykti į Lietuvą.

Na, mano pirmosios mintys apie Lietuvą buvo absurdiškos. Bet atvykęs sutikau labai daug savanorių iš kitų šalių bei  vietos jaunimo. Mūsų bendruomenė yra labai didelė ir beveik kiekvieną dieną turime ką įdomaus nuveikti. Aš kalbu ne apie projekte vykdomas veiklas, o apie laisvalaikį.

Pakalbėkime apie savanoriavimą projekte. Mano savanoriavimas pamokų metu yra labai panašus į mokytojo padėjėjo darbą. Aš padedu vaikams su specialiaisiais poreikiais išmokti abėcėlės ar skaičiavimo. Man tai yra įdomu, kadangi aš tai mokiausi pradinėse klasėse. Jums atrodo, kad tai lengva? Žinoma, mes turime lietuvių kalbos pamokas ir sužinome keletą dalykų, bet iš pradžių sunku įsilieti į veiklas dėl kalbos barjero. Bet kas džiugina, kad vėliau galėsite kalbėtis su visais. Ir tuomet jūsų užduotys bus daugiau nei tik šiek tiek mokymo.

Organizuojant savo iniciatyvas neįgaliesiems po pamokų, tokias kaip tinklinis ar teatras, supranti, kad esi organizacijos dalis. Kai tai pajunti, kad darai kažką didesnio, tai nuostabu, patikėkite manimi! Dabar aš galiu pasakyti, kad tai yra vienas iš geriausių mano gyvenimo momentų. Aš jaučiuosi „savas“ ir beveik visi jus žino, nes esate šis svetimas žmogus iš kitos šalies, ir jie tai myli.

Taip. Aš nenoriu daugiau pasakoti apie tai. Esu įsitikinęs, jūs pradėsite man pavydėti. Aš tiesiog noriu jums pasakyti, kad tai bus vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti per trumpą gyvenimo etapą. Sėkmės ir dalinkitės su kitais savo patirtimi!

Jakob iš Vokietijos, savanoriaujantis Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre