2018-01-11

Erasmus+ strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „Art, Technology &Sport keep me bound to my School“ tarptautinės mokymo(si) veiklos Lietuvoje

Erasmus+ strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „Art, Technology &Sport keep me bound to my School“ tarptautinės mokymo(si) veiklos Lietuvoje pagrindinė nuotrauka

2017 m. gruodžio 11-15 dienomis Kauno Veršvų gimnazijoje lankėsi 9 mokytojai iš Graikijos, Turkijos, Ispanijos, Portugalijos ir Estijos. Jie atvyko į tarptautines mokymo(si) veiklas, kurios buvo organizuotos įgyvendinant tarptautinį Erasmus+ KA2  projektą „Art, Technology and Sport keep me bound to my School“.

Projekto tikslas – stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, leisti kiekvienam vaikui pajusti pažinimo džiaugsmą bei sėkmę, pasitelkiant į pagalbą informacines technologijas, sportą, menus. Mokytojai stebėjo keletą atvirų pamokų, dalyvavo edukacinėse programose „Išmaniosios technologijos netradicinėse aplinkose“. 2017 m. gruodžio 11 dieną matematikos mokytoja Vaida Juškevičienė vedė atvirą integruotą matematikos pamoką ,, Lygčių ir nelygybių sistemų sprendimas panaudojant skaitmeninę priemonę www.desmos.com.“ II gimnazijos klasei, anglų kalbos mokytoja Ieva Kriaučiūnienė - pamoką 6i klasėje ,,Planet for sale“, lietuvių kalbos mokytoja Žaneta Malinauskienė - lietuvių kalbos pamoką 7i klasėje ,,Aplinkos aprašymas“. Tada svečių laukė seminaras apie planšetinių kompiuterių panaudojimo galimybes pamokose (informacinių technologijų mokytoja Danguolė Vaitmonienė). Mokytoja iš Graikijos Lemonia Golikidou taip pat pasidalino savo patirtimi ir 8i klasėje vedė pamoką anglų kalba „Kūrybiškas teksto rašymas naudojant Web–Tools and a LMS system“. Gruodžio 12 dieną Arklio muziejuje mokytojai kartu su gimnazistais dalyvavo pamokoje „Vertybių ugdymas per papročius, tradicijas, istoriją, menus“, kurios metu visi buvo pakviesti prie tradicinio lietuviško Kūčių stalo. Po simbolinės Kūčių vakarienės laikantis papročių buvo pristatyti tos stebuklingos nakties burtai, o pamokos pabaigoje ir didelius, ir mažus nudžiugino Kalėdų senelis, kuris pakvietė kartu padainuoti ir pašokti.

Šios programos metu svečiams buvo pristatytas integruotas tarpdalykinis mokymas(is), paremtas projekto metodu. Mokiniai buvo gavę užduotis, kurioms medžiagą reikėjo susirinkti išvykos metu, o grįžus į mokyklą darbą pristatyti savo mokytojams. Gruodžio 13 d. edukacinė programa „CLIL netradicinėse aplinkose panaudojant išmaniąsias technologijas“ buvo pristatyta Trakuos ir Vilniuje, Velnio duobėje. Šios edukacinės programos metu mokytojai buvo supažindinti su galimybėmis vesti istorijos, geografijos, dailės pamokas užsienio kalba netradicinėse aplinkose. Muziejuose yra puiki galimybė panaudoti audiogidus ne lietuvių, bet užsienio kalba. Valdovų rūmuose audiogidai nemokami. O Trakų pilyje,  taip pat ir kituose muziejuose, siūloma užsisakyti  ekskursiją anglų kalba. Vilniaus senamiestis – puiki erdvė susipažinti su skirtingais architektūriniais stiliais, o jeigu panaudosime savo pačių padarytas nuotraukas ir  jas pristatysime angliškai – štai ir puiki CLIL pamoka.

Gruodžio 15 diena buvo skirta menui ir švenčių laukimui. Mokytoja Nijolė Vosylienė pakvietė svečius pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis ir kartu pasigaminti tradicinius lietuviškus kalėdinius papuošimus iš šiaudų ir šieno. Programos pabaigoje svečiams buvo pristatyta CLIL  pamoka - dailė anglų kalba „Svečiuose pas Mikalojų Konstantiną Čiurlionį“, kuri vyko muziejuje.

Tarptautinės mokymo(si) veiklos sutapo su adventiniu laikotarpiu. Adventinis laikotarpis - tai ne tik Kalėdų ir dovanų laukimas. Tai laikotarpis, kai norisi pabūti kartu,  pajusti gyvenimo tėkmę, šilumą, suprasti, kad vertingiausia ir prasmingiausia dovana ne ta, kurią randame po egle, bet džiaugsmas ir šiluma, kuria pasidaliname vieni su kitais.

Kauno Veršvų gimnazijos choras „Allegro” su savo ilgamete vadove Laima Kasparevičiene ir geriausiu ir nuoširdžiausiu jų pagalbininku tenoru Egidijum Bavikinu nusprendė pasidalinti savo šiluma ir meile su Kauno Panemunės socialinės globos namų gyventojais. Įgyvendindami Erasmus+ tarptautinio projekto „Art, Technology & Sport keep me bound to my School” veiklas gimnazistai paruošė puikią koncertinę programą „Kartų tėkmė“, kurią gruodžio 14 dieną pristatė senoliams. Koncerto metu mokiniai senoliams įteikė ir simbolines dovanėles, kurias patys pagamino kartu su chemijos mokytoja Asta Jakutiene. Tai buvo gabalėlis ekologiško muilo, į kurį mokiniai įdėjo dalelę savo širdies.

Koncerto metu senolius nudžiugino ir mokytojos iš Graikijos Dimitros Floudos pasirodymas bei mokytojų iš Ispanijos, Portugalijos, Turkijos ir Graikijos apsilankymas.

Mokiniams tai buvo daug daugiau negu koncertas. Apsilankymas globos namuose leido pajusti laiko tėkmę, permąstyti vertybes. Kartais juk reikia tiek ne daug, kad pradžiugintume šalia esantį, ir kaip gera, kai nuoširdumas ir padėka atsispindinti jo akyse .

Birutė Dručkutė, anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė