2018-06-22

„Erasmus+“ projektų partneriai Alytaus profesinio rengimo centre

„Erasmus+“ projektų partneriai Alytaus profesinio rengimo centre pagrindinė nuotrauka

Dvi gegužės savaites Alytaus profesinio rengimo centre lankėsi „Erasmus+“ projektų “Key to the Future – collaboration in Robotics for Modern Education” ir “Con ojos adolescentes“ partneriai iš Vengrijos, Graikijos, Rumunijos, Italijos, Ispanijos, Italijos, Švedijos, Belgijos ir Vokietijos.

2018 m. gegužės 7–11 d. projekto “Key to the Future – collaboration in Robotics for Modern Education” partnerių susitikimo Alytaus PRC tikslas buvo patobulinti mokinių robotų programavimo įgūdžius, aplankyti robotizuotas ir automatizuotas vietos gamyklas ir įsitikinti, kad šiandien vis daugiau darbo gamyboje atlieka robotai. Projekto partneriai aplankė AB mašinų gamyklą „Astra“ bei „MV GROUP Production“, AB „Alita“ gamyklą, išklausė išsamią informaciją apie šias dvi gamyklas ir jų produkciją.

Mokykloje mokiniai konstravo ir programavo robotus, dalyvavo robotų varžybose, tobulino IT kompetencijas, gilino teorines ir praktines programavimo žinias. Taip pat projekto dalyviai ir grupė APRC mokinių vyko į Kauno technologijos universitetą, Elektros ir elektronikos fakultetą, kuriame fakulteto studentai pristatė savo darbus – nuotoliniu pulteliu valdomą žoliapjovę, šachmatų žaidimo lentą, kur šachmatus iš vienos vietos į kitą perkelia roboto ranka, mini geležinkelio projektą. Vizito universitete metu mokiniai suprato, kaip svarbu mokėti programuoti robotus ir juos valdyti, turbūt ne vienam kilo idėjų ateičiai bei karjeros pasirinkimui.

2018 m. gegužės 14–18 d. vykusio projekto „Con ojos adolescentes“ („Paauglių akimis“) susitikimo tikslas – sukurti video pagal tris pasirinktas temas: „Paauglių santykiai su tėvais“, „Menas paauglių gyvenime“ ir „Narkotikų vartojimas“. Mokiniai buvo suskirstyti į tris tarptautines grupes, kurioms priskirtas ir mokytojas–mentorius. Pirmąją darbo sesijų dieną trys tarptautinės grupės kūrė scenarijus. Mokiniai aktyviai diskutavo apie videosiužetus, veiksmo vietą, personažus ir jų nuotaikas. Antroji darbo sesijų diena buvo ypač įtempta, nes filmavimo kameromis nešini jaunieji kūrėjai išsisklaidė po mokyklos ir miesto teritoriją. Kita diena buvo skirta montavimui. Pasitelkę filmukų redagavimo kompiuterinę programą, projekto dalyviai stengėsi kuo geriau sumontuoti sukurtą video. Paskutinę dieną vyko peržiūra, mokiniai ir mokytojai džiaugėsi atliktais darbais, kiekvienas video sulaukė aplodismentų ir pagyrų.

Gegužės 17 d. projekto dalyviai kartu su centro mokiniais ir mokytojais dalyvavo orientaciniame žygyje – varžybose „Mano miestas – Alytus“. Šis žygis buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Mokyklos svečiai, norėdami kuo daugiau sužinoti apie Alytų ir Lietuvą, ieškojo užduotyse nurodytų objektų, meniškai juos nufotografavo ir pasidarė asmenukę. Galiausiai žygio dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis ir padėkos raštais už dalyvavimą.

Taip pat projektų dalyviai dalyvavo ir kultūrinėse veiklose: aplankė Alytaus dailiųjų amatų mokyklą ir muziejų, Baltosios rožės tiltą, Jaunimo parką, Alytaus piliakalnį, Kauno rotušę, senamiestį, o didžiausią įspūdį paliko kelionė į karališkąjį Birštoną. Šis gamtos apsupties kampelis visiems atrodė kaip stebuklas. Mokytojai skundėsi, kad net svaigsta galva nuo tokios žalumos ir gryno oro, o ką jau bekalbėti apie mineralinio vandens teikiamus malonumus. Jie teigė net nesvajoję, kad turės galimybę braidžioti po mineralinio vandens baseinus, numalšinti troškulį karštu mineraliniu vandeniu ir atsigaivinti šaltu kepinant kaitriai pavasario saulei.

Šie projektų partnerių susitikimai Alytaus PRC buvo naudingi visapusiškai: mokiniai patobulino robotų programavimo, video kūrimo, redagavimo žinias, noriai bendradarbiavo, bendravo angliškai ir tobulino kalbinius įgūdžius, išreiškė savo kūrybiškumą, susirado daug draugų ir aktyviai domėjosi visomis organizuotomis veiklomis.

Projektų koordinatorė, anglų k. vyr. mokytoja Rima Tarasevičienė