2019-06-28

„Erasmus+“ projekto ,,Climb Over“ renginys Kauno nepilnamečių įkalinimo įstaigoje

„Erasmus+“ projekto ,,Climb Over“ renginys Kauno nepilnamečių įkalinimo įstaigoje pagrindinė nuotrauka

Birželio 25 d. Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose vyko VšĮ „Integracijos centro“ įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto „Climb Over“ renginys. Jame dalyvavo per 30 pataisos namuose kalinčių 15–20 metų jaunuolių ir jaunimo darbuotojų iš Dainavos Jaunimo centro, VšĮ „Actio Catholica Patria“, Atviro jaunimo centro „Vartai“ bei jaunimo garantijų iniciatyvų projekto „Judam“.

Projektu siekiama padėti nusikaltusiam jaunimui sėkmingai integruotis į visuomenę per darbo su jaunimu veiklas.

Renginys buvo pradėtas trumpu įvadu apie ,,Climb Over“ projektą: buvo pristatyti jaunimo nusikalstamumo tyrimo, atlikto Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir Kroatijoje, rezultatai, jau įvykdytos veiklos, parengta preliminari metodologija bausmę atlikusių jaunuolių įtraukimui per darbo su jaunimu veiklas bei tolimesni planai. Taip pat buvo pristatytos artimiausios Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje suplanuotos veiklos, kurių metu bus testuojama parengta metodologija. Tarp jų – krepšinio, teatro, dailės, braziliško kovos meno Kapueiros ir kiti užsiėmimai, suvienysiantys kalintį jaunimą, jaunimo darbuotojus bei jaunuolius laisvėje.

Po įžanginės dalies jaunimui prisistatė atvykusių jaunimo organizacijų atstovai, kviesdami drąsiai kreiptis pagalbos išėjus laisvėn. Kiekviena iš organizacijų pravedė trumpus praktinius užsiėmimus, kurių metu visi dalyviai artimiau susipažino, vykdė komandines užduotis, diskutavo apie lyderystę ir išbandė savo sumanumą. Viso renginio metu jaunuoliai rodė susidomėjimą organizacijų veikla, turėjo klausimų, į kuriuos drąsiai ieškojo atsakymų.

Renginio pabaigoje Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje apsilankė žymus Lietuvos repo atlikėjas Julius Podlipajevas – Omerta. Jis dalijosi savo patirtimi ir skatino kiekvieną patikėti, jog šis gali gyventi kitaip. Taip pat motyvavo išnaudoti savo laiką įkalinimo įstaigoje kaip įmanoma produktyviau. Po savo pasakojimo Omerta neformaliai bendravo su kiekvienu prie jo priėjusiu smalsuoliu ir kartu sužaidė krepšinį.

Sulaukę nusikaltusio jaunimo susidomėjimo jiems siūloma pagalba ir renginiais, tikimės, jog projektas ,,Climb Over“ mažais žingsneliais atvers duris kiekvienam kalinčiajam į kitokį gyvenimą.

 

VšĮ „Integracijos centro“ informacija