2019-07-30

„Erasmus+“ projekte – kūrybiškas ir mokslinis požiūris į mitologiją

„Erasmus+“ projekte – kūrybiškas ir mokslinis požiūris į mitologiją pagrindinė nuotrauka

2019 m. gegužės mėnesį įvyko trečiasis tarptautinio projekto „From Mythos to Logos. Educational Approaches to the European folk Myths and Legends“ dalyvių susitikimas. Šį kartą veiklos vyko Portugalijoje, Aveiro mieste. Dainų progimnazijai atstovavo penki septintokai – Mingailė Alijošiūtė, Eglė Gedminaitė, Einaras Nevulis, Jogaila Niktavičius ir Vilius Mažeika – bei mokytojos Aistė Kavanauskaitė Lukšė ir Ramūnė Gedminienė. Mobilumo veikloje susitiko mokyklų bendruomenių atstovai iš Graikijos, Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos bei Lietuvos.

Projekto dalyviai šiltai buvo sutikti Aveiro mieste Dr. Mario Sacramento mokykloje. Direktoriaus pavaduotojas Miguelis Carrasqueira  pristatė kolektyvą, aprodė neseniai renovuotą didžiulį mokyklos pastatą, kuriame mokosi daugiau nei 1000 mokinių.

Kiekvienos mokyklos atstovų grupė buvo paruošusi namų darbus – pristatė savo šalies mitus. Jie pasakojo mitus apie vietas, kuriose vaidenasi, o pagrindiniai veikėjai – šaltos bejausmės būtybės. Vienas iš projekto tikslų – moksliškai ir šiuolaikiškai pažvelgti į mitus, todėl pristatymai buvo labai originalūs ir stebinantys – nuo ekskursijų  iki dainų kūrimo ir net patiekalų receptų. Dainų progimnazijos komanda pristatė keletą Lietuvos vietų, kuriose, pasak legendų, vaidenasi. Tai Joniškėlio, Pakruojo, Verkių, Medininkų dvarai, moksleiviai  parengė tų vietų žemėlapį.

Kitą susitikimo dieną buvo suformuotos tarptautinės mokinių komandos. Jos kūrė bendrą mitą, kuriame susitiko mitinės būtybės iš visų projekte dalyvaujančių valstybių. Buvo džiugu stebėti, kokie išradingi bei kūrybingi dalyviai – jie kurdami ne tik apkeliavo Europą ir akcentavo draugystę, pasiaukojimą, bendrumo jausmą, bet ir iliustravo esmines mito scenas.

Mokytojai aptarė jau įvykdytas ir būsimas projekto veiklas. Projekto komanda yra sukūrusi tinklalapį, kuriame yra aprašomos veiklos, darbai, sukurti produktai. Per dvejus projekto metus bus sukurti įvairių pamokų planai, kuriais galės naudoti visi Europos mokytojai. Pamokų planai skirti mitologijos temoms nagrinėti įvairiais aspektais. Tinklalapio adresas www.mythlogo.pro-linuxpl.com.

Dainiečiai per mobilumo veiklų savaitę aktyviai bendravo su kitų šalių mokiniais, stiprino anglų kalbos žinias, pažino kitų kultūrų išskirtinumą. Kitas susitikimas įvyks spalio mėnesį Rumunijoje.

Projekto koordinatorė Ramūnė Gedminienė