2017-10-09

Erasmus+ MoPic mokymo / mokymosi / dėstymo vizitas Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje

Erasmus+ MoPic mokymo / mokymosi / dėstymo vizitas Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje pagrindinė nuotrauka

2017 m. rugsėjo 17–23 d. Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje vyko trečiasis programos „Erasmus+“ projekto „Motion pictures at en exhabition“ mokymo, mokymosi ir dėstymo vizitas. Tarptautinio susitikimo metu Lietuvos, Anglijos, Katalonijos ir Alandų salų dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse teatriniais metodais ir panaudojant „Žalio ekrano“ techniką mokėsi atgaivinti pasirinktų objektų senose nuotraukose užfiksuotas scenas.

Pirmąją susitikimo dieną po pasveikinimo koncerto visi dalyviai turėjo progą susitikti su profesionale grimere Kristina Grabnickiene ir pantomimos meistru Aleksu Mažonu. Abu specialistai įtaigiai supažindino su savo darbo specifika. Grimerė išmokė dalyvius jauną žmogų grimo pagalba paversti senu. Aleksas Mažonas dalyviams leido patirti, kaip scenos judesys gali įprasminti vaidinamą sceną. Antroji ir trečioji diena buvo skirtos kūrybinėms dirbtuvėms, kurias vedė visų keturių šalių mokytojai - vadovai. Vaikai praktiškai mokėsi, kaip daryti grimą, kurti kostiumus, kaip reikia vaidinti teatre ir prieš kamerą ir kaip galima panaudoti „Žalio ekrano“ techniką. Po kūrybinių dirbtuvių dalyviai keliavo į dvi ekskursijas po Klaipėdos dramos teatrą ir Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą. Pirmajame buvo supažindinti su jo istorija bei dabartinėmis techninėmis galimybėmis. Antrajame, Muzikiniame teatre, projekto dalyvius labiausiai nustebino teatro gausi kostiuminė bei susipažinimas su šio teatro kostiumų siuvėjomis. Visi dalyviai taip pat labai džiaugėsi suteikta proga pasidabinti įdomiausiais kostiumais iš įvairių spektaklių. Ketvirtąją dieną kiekviena šalis prisimindama pastarųjų dienų patirtį ir panaudodama išmoktus dalykus atkūrė savo pasirinktas nuotraukas, o vėliau savo vaizdo medžiagą pristatė ir apibendrino tradiciniame projekto Kultūrų vakare, kurį padėjo surengti Lietuvos dalyvių tėveliai. Lietuvaičiai svečiams taip pat surengė atraktyvų KKKC sukurtą žaidimą – ekskursiją „Klaipėdos miesto detektyvai“. Taip dalyviai dar geriau galėjo pažinti Klaipėdą ir lietuvių projekte tiriamaisiais pasirinktus objektus. Penktoji diena buvo skirta išvykai į Kuršių neriją. Ten dalyviai apibendrino trečiąjį projekto susitikimą, aptarė būsimas veiklas.

Pagrindinis projekto tikslas – sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame vyrautų nuotraukų, muzikos ir filmų dermė. Tikslingai sujungiant istorinius objektus su šiuolaikinėmis galimybėmis siekiama naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Kiekviena partnerė šalis yra išsirinkusi po tris istorinius objektus, kurie taps virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje pasirinko tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą ir Biržos tiltą bei aplink esančius objektus. Galiausiai siekiama ne tik sukurti virtualų muziejų, bet ir surengti gyvą parodą, kuri skatintų atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

 

Projekto naujienas galite sekti interneto puslapyje https://steiner30.wixsite.com/mopic

Informaciją parengė Laima Dromantaitė ir Karolis Makauskas