2019-10-16

Elektrėnuose – jaunimo darbuotojai iš įvairių Europos šalių

Elektrėnuose – jaunimo darbuotojai iš įvairių Europos šalių pagrindinė nuotrauka

Spalio 9 d. Elektrėnų seniūnijose: Kietaviškėse, Kazokiškėse, Vievyje, Semeliškėse ir Pastrėvyje, jaunimo darbuotojai iš Norvegijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Latvijos, pritaikydami mobilaus darbo su jaunimu metodus, dirbo su daugiau negu 50 Elektrėnų savivaldybės jaunuolių. Užsienio specialistai, pasitelkdami tarptautiniuose mokymuose įgytas žinias, sugebėjo užmegzti ryšį su Elektrėnų savivaldybės jaunuoliais. Renginiams įvykus užsienio specialistai teigė maloniai nustebę jaunuolių nuoširdumu ir gebėjimu komunikuoti anglų kalba. Taip pat svečius nustebino infrastruktūros pritaikymas bendruomenės poreikiams savivaldybėje. Elektrėnų savivaldybė yra viena iš mažiau nei 10-ties savivaldybių Lietuvoje, vystančių mobilias paslaugas jaunimui.

Spalio 711 dienomis Elektrėnų savivaldybėje įvyko tarptautiniai mokymai „Mobilusis darbas su jaunimu“, kuriuose jaunimo darbuotojai, jaunimo reikalų koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų atstovai iš 6 Europos valstybių gilino žinias ir praktinius įgūdžius, reikalingus dirbant su jaunimu atokiose kaimo vietovėse. Šių mokymų metu patirtimi dalinosi Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė, mobilaus darbo su jaunimu darbuotoja Barbora Vidauskienė, Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Justina Zaleckienė.

Mokymai buvo grindžiami neformaliojo ugdymo metodika, dalyviai aktyviai dalyvavo įvairiose iššūkių reikalaujančiose grupinėse ir asmeninėse užduotyse, kurių metu mokėsi užmegzti ryšius su jaunuoliais, kurti partnerystę su vietos bendruomene, populiarinti mobilųjį darbą su  jaunimu. Taip pat aptarta, kaip būtų galima užsitikrinti paramą šiai veiklai vietos bendruomenėje. Užsienio specialistai tyrinėjo jaunimo situaciją Elektrėnų seniūnijose, mokėsi planuoti mobilaus darbo su jaunimu veiklas atsižvelgiant į jaunuolių poreikius. Dalyviai įsivertino galimybes grįžus į savo šalis dirbti mobilų darbą su jaunimu.

Šiais mokymais buvo siekiama analizuoti Elektrėnų savivaldybės mobiliojo darbo su jaunimu kaimo vietovėse koncepciją, Lietuvoje taikomus principus ir formaliuosius reikalavimus. Dalyviams suteikti įrankiai ir priemonės mobiliojo darbo su jaunimu poreikio analizei jų vietovėse. Pasidalinta vietos realijomis ir patirtimis dirbant su jaunimu atokiose kaimo vietovėse.

Projektas bus vykdomas iki 2020 m. spalio. Jo rėmuose bus atliekamas Mobilaus darbo su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje poveikio tyrimas. Remiantis gerąja patirtimi bus rengiamas metodinis leidinys, pritaikytas kaimiškoms vietovėms skirtingose Europos valstybėse. 2020 m. bus organizuojama nacionalinė konferencija apie mobilų darbą su jaunimu. Ši konferencija į Elektrėnus sukvies virš 60 specialistų iš visos Lietuvos, planuojančių taikyti mobilaus darbo praktiką. 

Projektas „Mobilusis darbas su jaunimu: formuojant Europos praktiką“, kurį įgyvendina Elektrėnų kultūros centras bei Politikos tyrimų ir analizės institutas, dalinai finansuojamas „Erasmus+“ programos. Šio projekto dėka 20192020 metais mobilaus darbo su jaunimu paslaugos bus bandomos Italijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Latvijoje.

 

Justina Zaleckienė

Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja