2018-06-22

Dalijimasis novatoriška užsienio kalbos mokymo praktika Adanoje

Dalijimasis novatoriška užsienio kalbos mokymo praktika Adanoje pagrindinė nuotrauka

Klaipėdos Vitės pagrindinėje mokykloje antrus metus besitęsiantis tarptautinis „Erasmus+“ projektas „Here We Come“ skirtas naujajai kartai, kurios užsienio kalbų žinios įvardinamos kaip vienas iš pagrindinių, visą gyvenimą trunkančio mokymosi gebėjimų, sudarančių sąlygas tarpkultūriniam suvokimui. Šiuo projektu siekiama sutelkti dėmesį į ankstyvąjį anglų kalbos mokymą bei mokymąsi.

Tarptautinis „Erasmus+“ projektas „Here We Come“ 2018 m. kovo 15–20 d. visas projekto šalis partneres iš Lietuvos, Graikijos, Vengrijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės mokyklų sukvietė į įspūdingame Kapadokijos regione esantį penktą pagal dydį Turkijos miestą Adaną.

Çukurova Alparslan Ilkokulu mokyklos mokiniai bei mokytojai projekto dalyvius pasitiko savo liaudies dainomis ir šokiais, atlikdami kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies populiarią dainą originalo kalba.

Dvi dienas stebėjome turkų mokytojų vedamas įvairių dalykų pamokas. Neįkainojama patirtimi pasidalijo Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Svetlana Veklenko, turkų mokiniams pravesdama lietuvių kalbos pamoką. Kūrybingai ir išradingai pateikti įvairūs mokymo metodai bei užduotys sužavėjo ne tik vaikus, bet ir pamoką stebinčius mokytojus.

Dalyvavome Çukurova universiteto organizuotoje konferencijoje „Anglų kalbos mokymas Turkijoje“. Profesorė Zuhal Okan pristatė universiteto anglų kalbos studijų programas, pasidalijo savo pastebėjimais apie šiuolaikinį mokymą bei mokymąsi, atkreipė visų dėmesį į Turkijos švietimo sistemos privalumus bei trūkumus.

Kadangi tai jau antrieji projekto įgyvendinimo metai, susirinkimų metu nebuvo pamirštos ir planuotos projektinės veiklos, sklaida bei baigiamieji darbai. Naudodamiesi proga, projekto draugams pristėme ir kitą mūsų mokykloje vykdomą tarptautinį „Erasmus+“ projektą „We, the Kids of the EU, believe...“

Projekto koordinatorė Lina Bružienė