2015-07-24

Baigiamasis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Celebrations Across Europe“ („Šventės Europoje“) partnerių susitikimas Slovėnijoje

Baigiamasis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Celebrations Across Europe“ („Šventės Europoje“) partnerių susitikimas Slovėnijoje pagrindinė nuotrauka

2015 m. birželio 8-12 dienomis Slovėnijoje, GORNJA RADGONA miestelyje, įvyko paskutinis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Celebrations Across Europe“ („Šventės Europoje“) partnerių susitikimas. Projektas yra finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.       

Susitikime, kurį organizavo VRTEC MANKA GOLARJA  ikimokyklinės įstaigos bendruomenė, dalyvavo atstovai iš  Švedijos, Čekijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos, Turkijos ir Lietuvos (Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“).  Šio vizito tikslas - aptarti   viso projekto eigą, projekto sėkmę, pristatant, ką kuri šalis pritaikė savo įstaigos bendruomenei įgyjant svarbiausių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų asmeniniam tobulėjimui siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais.

Vizitas buvo kruopščiai suplanuotas.  Per labai trumpą laiką daug ką pamatėme.  VRTEC MANKA GOLARJA darželis susideda iš 4 korpusų, esančių skirtingose miestelio vietose. Lankėmės visuose korpusuose - seniausiam 80 metų. Tai pirmasis energijos taupymo darželis Slovėnijoje. Apie švietimo sistemą Slovėnijoje mums pasakojo  G. Radgona meras Anton Kampuš. Aplankėme istorinę „Meilės“ salą, plaukiantį malūną, keltą Ižakovci vietovėje,  Beltinci pilį, kurioje įkurti dviračių ir farmacijos muziejai, slovėniško vyno gamyklos rūsį. Vykome į Mariborą, antrą pagal dydį Slovėnijos miestą. Ten, pasikėlę funikulieriumi į 1500m aukščio kalną, kuris yra gerai žinomas slidininkų tarpe, visų šalių atstovai sugiedojo savo šalies himną ir paleido į dangaus platybes balionus su palinkėjimais visiems Slovėnijos vaikams. Teko plaukti upe  Mura iš Gornja Radgonos į Petanjci. Grožėjomės vaizdingomis apylinkėmis, klausėme slovėnų dainų, kurias dainavo VRTEC MANKA GOLARJA darželio bendruomenės nariai.

Drąsiai galiu teigti, jog šiame projekte mes  įgijome naujos patirties,  naujų kompetencijų,   dirbome ir kūrėme tarptautinėje komandoje, supratome, kad dirbant, bendradarbiaujant, išklausant kitų nuomonės, darbai gali vykti daug sklandžiau, tiksliau ir greičiau, taip pat, kad kiekvienas žmogus komandoje yra naudingas ir reikalingas.

Svarbiausia, kad projektui  pasibaigus bendravimas su projekto partneriais nenutrūks. Visi vieningai sutarėme, jog  toliau tęsime pradėtą bendradarbiavimą  eTwinning  erdvėje, kadangi projekto tęstinumas, kaip sėkmingo projekto kriterijus, mums yra vienas iš didžiausių iššūkių.

 

Rasa Plienienė, direktorė, projekto koordinatorė

Šiaulių lopšelis-darželis „Gluosnis“