2019-10-02

Apie politiką ir rinkimus – jaunimo mainuose „eUlections“

Apie politiką ir rinkimus – jaunimo mainuose „eUlections“ pagrindinė nuotrauka

Rinkimai – žodis, pastaruoju metu skambėjęs tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos valstybėse. Todėl rugsėjo 15-21 dienomis į jaunimo mainus „eUlections“ diskutuoti šia tema susirinko net 36 jaunuoliai iš 4 skirtingų valstybių – Italijos, Lietuvos, Portugalijos ir Vengrijos. Dalyviai vieni kitus supažindino su politikos bei rinkimų situacija savo šalyse, o bendrų diskusijų metu aiškinosi ir apie vienas kito požiūrį į įvairius rinkiminius procesus.

„eUlections“ projekto metu dalyvius taip pat aplankė Europos jaunimo parlamento prezidentas Tautvydas Šlapikas, kuris papasakojo apie savo organizacijos veiklą visos Europos Sąjungos mastu, pravedė praktinius užsiėmimus, kurių metu dalyviai artimiau vienas su kitu susipažino. 

Ekskursijos į Vilnių metu dalyviai aplankė Europos informacijos biurą, kurio darbuotojai išsamiai papasakojo apie Europos Parlamento struktūrą, veiklą bei užsibrėžtus tikslus.

Jaunimo mainų dalyviai taip pat apsilankė Lietuvos vyriausiojoje rinkimų komisijoje, kur grupę sutiko komisijos pirmininkė Laura Matijošaitytė. Dalyviai buvo supažindinti su balsavimo procesu Lietuvoje ir paskatinti diskutuoti apie to paties proceso skirtumus įvairiose šalyse.

Kaip teigia jaunimo mainų dalyviai, per projektą jie spėjo susidraugauti, pasijusti artimi – todėl atėjus šio bendro potyrio pabaigai vieni kitiems sako ne „sudie“, o „iki susitikimo“.

 VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“
Mingailė Ružytė