Erasmus 30-metis

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Didžiausia ir sėkmingiausia įvardinama Europos Komisijos švietimo ir jaunimo programa Lietuvoje startavo 1999 m. su 361 studentu. Šiandieną turime virš 40 tūkst. išvykusių studentų ir 18,5 tūkst. užsieniečių, atvykusių studijuoti į Lietuvą. 2016 aukštojo mokslo studentų ir dėstytojų mobilumo rėmimui buvo skirta virš 8 mln. Eur.

Dabartinį pavadinimą „Erasmus+“ programa įgijo 2014 m., kai Europos Komisijos lygiu į vieną programą buvo sujungtos švietimo, jaunimo ir sporto programos. Dabar ja gali pasinaudoti daugiau žmonių dėl siūlomų įvairesnių galimybių. Lietuvoje programą administruoja dvi nacionalinės agentūros – Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Vien jaunimo srities projektuose per pastaruosius trejus metus daugiau nei 14 tūkst. jaunų žmonių savanoriavo užsienyje, dalyvavo jaunimo mainų projektuose. Kokia tarptautinių mobilumo projektų pridėtinė vertė jaunam žmogui, kokias kompetencijas jie gerina, koks poveikis vietos bendruomenei?

Net ir jaunimo srityje programa kasmet plečiasi, veiklų spektras platėja – vien 2016 metais sukurtas Europos solidarumo korpusas, užtikrinamas finansavimas strateginiams, didesnio masto Europos savanorių tarnybos projektams. Taip pat Europos Komisija nuosekliai didina finansavimą jaunimo sektoriui, 2017 m. jaunimo projektams bus skiriami beveik 4 mln. eurų.

SUSIPAŽINKITE SU „ERASMUS+“ KARTA

KAIP GALITE PRISIDĖTI PRIE „ERASMUS+“ 30-MEČIO ŠVENTIMO?

Kviečiame ir jus, programos „Erasmus+“ dalyvius ir projektų vykdytojus organizuoti „Erasmus+“ 30-mečiui skirtus renginius savo įstaigoje, institucijoje, organizacijoje, mieste, regione. Visus organizuojamus renginius reikia užregistruoti čia.