2019-04-23

Siekiantiems organizuoti jaunimo mainus – konsultacijos ir patarimai

Siekiantiems organizuoti jaunimo mainus – konsultacijos ir patarimai pagrindinė nuotrauka

Lyginant su praėjusiais metais, „Erasmus+“ jaunimo mainams skiriamas biudžetas išaugo 6% iki 1,263.358 eurų – ir tai reiškia, jog atsirado galimybė finansuoti didesnį kiekį kokybiškų projektų pasiūlymų. Siekdama, kad tokių pasiūlymų būtų daugiau, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (toliau JTBA) primena, jog norintys teikti „Erasmus+“ jaunimo mainų projekto paraišką, bet susiduriantys su neaiškumais asmenys – turi galimybę konsultuotis. Bei dalijasi keliais patarimais, į ką atkreipti dėmesį norint paraiškoje tinkamai atskleisti savo projekto idėją.

GALIMYBĖ KONSULTUOTIS

Visi susidomėję „Erasmus+“ jaunimo mainų projektais ir svarstantys apie galimybę juos organizuoti, tačiau dar neturintys konkrečios projekto idėjos arba turintys, bet sunkiai atrandantys jos sąsajas „Erasmus+“ jaunimo srities tikslais bei prioritetais – gali telefonu, elektroniniu paštu ar gyvai konsultuotis su JTBA konsultantų tinklo nariais.

JTBA konsultantų tinklo narių kontaktai – ČIA.

Jau turintys aiškią „Erasmus+“ jaunimo mainų idėją ir siekiantys teikti paraišką finansavimui gauti, tačiau susiduriantys su neaiškumais būtent pildydami paraišką – gali susisiekti su JTBA jaunimo mainų koordinatoriais. Pasakius paraiškos formos ID, gali būti teikiama konsultacija telefonu, abejoms šalims matant pildomą paraišką.

JTBA jaunimo mainų koordinatorių kontaktai – ČIA.

PATARIMAI

Praktika rodo, jog dažniausiai teikiant projekto paraišką nepakankamai dėmesio skiriama šioms, itin svarbioms projekto dalims ir/ar jų atskleidimui: dalyvių atrankai, mažiau galimybių turinčių jaunuolių įtraukimui, projekto viešinimui.

Keli patarimai:

 1. Projekto dalyvių atranką svarbu suprasti kaip procesą. Paraiškose, ataskaitose nurodykite:
 • kriterijus, pagal kuriuos bus atrinkti jaunuoliai;
 • už procesą atsakingus asmenis/organizacijas;
 • proceso etapus: atrankos pradžią, eigą, pabaigą;
 • ketinamų atrinkti (arba jau atrinktų) dalyvių profilį.
 1. Jei projekte dalyvaus mažiau galimybių turintys asmenys, rekomenduojame aprašyti, kaip apribotos jų galimybės. Tai gali būti:
 • protinė (intelektinė, pažinimo, mokymosi), fizinė negalia, lėtiniai sveikatos sutrikimai;
 • menka kvalifikacija, anksti iš mokymosi proceso iškritę, mokyklos nebaigę asmenys;
 • priklausomybė nuo socialinės gerovės sistemos arba benamiai, ilgą laiką nedirbantys arba skurdžiai gyvenantys jaunuoliai, prasiskolinę ar turintys finansinių problemų asmenys;
 • imigrantai ar pabėgėliai, priklausantys nacionalinėms ar etninėms mažumoms, asmenys, patiriantys kalbinės adaptacijos ir kultūrinės įtraukties problemas;
 • žmonės, kurie yra diskriminuojami dėl lyties, tautybės, religijos, seksualinės orientacijos, negalios ir t.t., asocialaus arba rizikingo elgesio, taip pat esantieji nesaugioje situacijoje, (buvę) nusikaltėliai, (buvę) narkomanai ar alkoholikai, jauni ir (arba) vieniši tėvai, našlaičiai.

Platesnį MGT jaunuolių aprašymą galima rasti ČIA.

 1. Viešinimą svarbu suprati kaip procesą, vykstantį viso projekto metu. Prieš projektą rekomenduojama pasirengti viešinimo planą – identifikuoti, su kokioms auditorijoms, kokiais kanalais ir kokiais būdais bus komunikuojama, išdėlioti savo veiksmus laiko skalėje, paskirti už viešinimą atsakingą žmogų.  Viso projekto metu ir jam pasibaigus vykdyti suplanuotas viešinimo veiklas.

Daugiau patarimų, susijusių su projektų viešinimu galima rasti ČIA.

 

Dar daugiau svarbios informacijos siekiantiems organizuoti „Erasmus+“ jaunimo mainus galima rasti prisegtukuose puslapio kairėje.