2017-06-14

Programai „Erasmus“ – 30 metų. Komisija pristato mobiliąją programėlę jubiliejui paminėti

Programai „Erasmus“ – 30 metų. Komisija pristato mobiliąją programėlę jubiliejui paminėti pagrindinė nuotrauka

Programos „Erasmus“ 30-ojo gimtadienio iškilmėms Europos Parlamente Strasbūre vadovavo Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris ir Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani. Minėdama šį jubiliejų Komisija pristatė naują „Erasmus+“ mobiliąją programėlę. Studentams, profesinių mokyklų moksleiviams ir jaunimo mainų dalyviams skirta programėlė supaprastins jaunimo dalyvavimą programoje „Erasmus+“.

Pirmininkas J.-C. Junckeris sakė: Kiekvienas į programą „Erasmus+“ investuotas euras – investicija į mūsų ateitį, į jaunimo ateitį ir į Europos idėją. Negaliu įsivaizduoti geresnės investicijos, nei investicija į šiuos būsimus lyderius. Džiaugdamiesi, kad mainų programoje jau dalyvavo 9 mln. žmonių, užtikrinkime, kad mūsų užmojai ateityje įgyvendinant programą „Erasmus+“ būtų devynis kartus didesni.“

Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas Komisijos narys Tiboras Navracsicsius kalbėjo: „Programos „Erasmus+“ mainai – tiek profesiškai, tiek asmeniškai praturtinanti patirtis, todėl jau 30 metų trunkantis judumas ir bendradarbiavimas padovanojo Europai 9 milijonus atvirų ir verslių žmonių, kurie šiandien kuria mūsų visuomenės ateitį. O naujoji mobilioji programėlė dar labiau priartins Europą prie viso pasaulio jaunimo.“

Programos, pagal kurią 2014–2020 m. ketinama paremti daugiau kaip 4 mln. jaunuolių, kad jie galėtų studijuoti, mokytis ar savanoriauti užsienyje, mobilioji programėlė – reikšminga pažanga. Ji padės geriau orientuotis „Erasmus+“ dalyviams – studentams, profesinių mokyklų moksleiviams ir kitiems jaunuoliams. Taip programa taps įtraukesnė ir prieinamesnė. Komisija yra tvirtai įsipareigojusi tęsti programą „Erasmus+“ po 2020 m. – kartu su buvusiais šios programos dalyviais ją stiprinti ir užtikrinti, kad joje galėtų dalyvauti dar daugiau jaunuolių.

„Erasmus+“ mobilioji programėlė leis dalyviams:

  • stebėti administracinių etapų pažangą buvimo užsienyje laikotarpiu ir jam pasibaigus. Naudodamiesi programėle studentai galės tartis dėl studijų sutarties tiek su siunčiančiąja, tiek su priimančiąja švietimo įstaiga ir ją pasirašyti;
  • dalytis patarimais, kaip integruotis į vietos bendruomenę, ir balsuoti už geriausius patarimus; taip pat
  • mokytis kalbų naudojantis tiesiogine nuoroda į „Erasmus+“ internetinės kalbinės paramos svetainę, kurioje siūloma internetinių kalbos mokymosi kursų ir galima gyvai pasikonsultuoti su dėstytojais.

Pirmoji programėlės versija yra pritaikyta „iOS“ ir „Android“. Netrukus programėlė bus praturtinta naujomis funkcijomis ir atnaujinimais, tad ja galės naudotis ir kiti „Erasmus+“ dalyviai. Be to, taip bus užtikrinta, kad būtų tenkinamos ir būsimų „Erasmus+“ kartų reikmės.

Pagal 1987 m. pradėtą vykdyti programą „Erasmus“ mainuose užsienyje jau dalyvavo 9 mln. žmonių. 2017 m. birželio 13 d. Strasbūre vykusiose iškilmėse Europos Komisijos ir Parlamento pirmininkai įteikė simbolinį apdovanojimą 9 milijonų „Erasmus+“ dalyvių atstovams – 33 „Erasmus+“ dalyviams, atstovaujantiems visoms 33 programoje dalyvaujančioms šalims. Po apdovanojimų iškilmių vyko diskusijos apie programos „Erasmus+“ ateitį po 2020 m., kuriose dalyvavo jaunimas, buvę „Erasmus“ dalyviai ir organizacijos, NVO, Europos Parlamento nariai, esami ir buvę Europos Komisijos nariai, įskaitant tuos, kurie prisidėjo prie pirmosios „Erasmus“ versijos kūrimo.

Pagrindiniai faktai

Programa „Erasmus“ pradėta vykdyti 1987 m. – tuomet joje dalyvavo 11 šalių ir 3 200 studentų. Dabar galimybe studijuoti, mokytis, užsiimti savanoriška veikla arba įgyti profesinės patirties užsienyje pagal „Erasmus“ jau yra pasinaudoję 9 mln. asmenų. 2014 m. buvo sukurta programa „Erasmus+“ , apjungianti įvairias švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto iniciatyvas. Šiuo metu programoje dalyvauja 33 Europos šalys (28 ES valstybės narės, taip pat Turkija, buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas). Per trejus „Erasmus+“ gyvavimo metus joje dalyvavo daugiau kaip 2 mln. žmonių.

Kad plėtojant programą galėtų dalyvauti ir buvę jos dalyviai, Komisija sukūrė „Erasmus+“ dalyvių internetinę platformą. Šioje platformoje pavieniams jaunuoliams ir organizacijoms suteikiama galimybė dalyvauti diskusijose su jaunimu, švietimo ir mokymo ekspertais, siūlyti naujas temas, pristatyti problemas ir jų sprendimo būdus. Naujoji mobilioji programėlė prisideda prie šių pastangų.

Daugiau informacijos

Komisijos pirmininko J.-C. Junckerio pranešimas

„Erasmus+“ jubiliejus

„Erasmus+ vaizdo įrašas

„Erasmus“ šventinių renginių kalendorius