2019-05-22

PRATĘSTAS TERMINAS: Kvietimas teikti paraiškas profesinio mokymo mobilumo pilotinei schemai

PRATĘSTAS TERMINAS: Kvietimas teikti paraiškas profesinio mokymo mobilumo pilotinei schemai pagrindinė nuotrauka

Atkreipiame dėmesį, kad paraiškų teikimo terminas šiam kvietimui yra pratęstas iki 2019 m. gegužės 28 d. 13 val. Lietuvos laiku.

Kontekstas

Europos Komisija pristato naują iniciatyvą, kuri suteiks galimybę profesinio mokymo (VET) institucijoms iš Europos Sąjungos šalių vykdyti mokinių ir personalų mainų programas su kolegomis iš Vakarų Balkanų, Turkijos ir Afrikos. Šios mobilumo partnerystės bus skirtos ne tik mokinių ir personalo mobilumui, jų metu bus keičiamasi ir gerąja patirtimi savo valstybėse ir regionuose, kuriami tinklai, mainų partnerystės.

Kokie rezultatai?

  • Idėjų ir technikų mainai tarp regionų.
  • Geresni VET mokytojų ir mokinių įgūdžiai.
  • Pagerinta VET valdymo ir mokymo kokybė.
  • Mokymo programų reformos profesinio mokymo įstaigose.

Informacinė medžiaga

Parengti du informaciniai lapai, skirti šiam kvietimui. Jie prieinami anglų ir prancūzų kalbomis. Galimi dalyviai gali parsisiųsti informacinį lapą apie plėtros šalis, taip pat informacinį lapą apie programos ir dalyvaujančių Afrikos šalių sąsajas

Kas gali dalyvauti?

Viešos ar privačios profesinio mokymo įstaigos, konsorciumai ar įmonės, susijusios su profesinio mokymo teikimu. Šios institucijos turi būti Europos Sąjungoje arba vienoje iš tinkamų šalių partnerių. Taip pat projektuose gali būti patariamasis vaidmuo kitoms organizacijoms, pvz., nevyriausybinėms, vietos valdžios institucijoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ir pan.

 

Kas gali teikti paraišką?

Paraiškos teikėjas gali būti bet kuri organizacija iš tinkamų organizacijų sąrašo, įkurta ES šalyje narėje.

Daugiau informacijos, dažniausiai užduodamus klausimus, internetinio seminaro įrašą galite rasti čia.