2018-10-08

Dėmesys Šalčininkų jaunimui siekiant didesnio tarpusavio supratimo

Dėmesys Šalčininkų jaunimui siekiant didesnio tarpusavio supratimo pagrindinė nuotrauka

2018 m. spalio 3 d. Šalčininkuose vyko Jaunimo festivalis, kuriame 14–18 metų amžiaus įvairių tautybių jaunuoliai buvo kviečiami bendrai veiklai. Jauni žmonės komandose atliko įvairias užduotis, siekdami geriau pažinti savo kraštą, jo istoriją, šalia gyvenančius.

Toks renginys organizuojamas jau antrus metus. Jį įvairių tautybių vaikams ir jaunimui, gyvenantiems Šalčininkų regione, rengia Švietimo mainų paramos fondas kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru. Renginiai vyksta įgyvendinant Europos Komisijos inicijuotą programos „Erasmus+“ remiamą tinklą „Role Models“.

„Visi gyvename Lietuvoje, Europos Sąjungoje, tad mūsų ateitis yra bendra, nesvarbu, kokiai tautybei save priskiriame, kokioje mokykloje mokomės, kuo tikime, kaip atrodome ar kokia kalba kalbame. Tad labai svarbu jausti bendrystę tarp Lietuvoje gyvenančių  tautų ir tą jausmą puoselėti ne tik kasdienybėje, bet ir per bendras veiklas, bendrus renginius“, – sako Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Pasveikinti jaunimą maloniai sutiko švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius. Taip pat renginys susilaukė ir vietos valdžios dėmesio. Tai liudija, kad tokie renginiai reikalingi, svarbūs ir aktualūs.

Renginio metu, greta bendros veiklos komandose, moksleiviai galėjo išgirsti ir žinomo aktoriaus Kirilo Glušajevo istoriją, sužinoti jo požiūrį į skirtingas tautybes, pagarbą kitam žmogui.  Aktorius save laiko kelių tautybių atstovu, tad jis jaunimui papasakojo savo patirtis iš kelionių, istorijas, susijusias su tautų skirtumais ir bendrumais. Jis pabrėžė, kad socialinės įtraukties stiprinimas leidžia žmogui integruotis ir nesijausti diskriminuojamam, o smagūs žaidimai atskleidė, jog darbas komandoje, vienas kito girdėjimas, įsiklausymas, kūrybiškumas ir palaikymas yra neatsiejami sėkmės vedliai. 

Renginio organizatoriai siekia, kad skirtingų tautų jaunuoliai bendrautų tarpusavyje, mokytųsi tolerancijos, atvirumo ir demokratijos principų, suprastų, kad kelių kalbų mokėjimas šių dienų pasaulyje yra didelė vertybė. Šalčininkuose organizuojamas renginys finansuojamas iš Europos Sąjungos programos „Erasmus+“.